3 najlepsze pomysły na prezent dla wujka

Kupno prezentu dla członka rodziny, zwłaszcza tak bliskiego jak wujek, nie powinno przysparzać problemów. Zwłaszcza jeśli dobrze znamy jego hobby oraz upodobania co do formy spędzania czasu.

A może nasz wujek od zawsze marzył o udziale w sportach ekstremalnych, ale do tej pory nie mógł się zdecydować, który jest dla niego najbardziej atrakcyjny? Zobacz, jaki prezent można wręczyć wujkowi z okazji urodzin czy imienin.

Kto nie lubi wręczać trafionych prezentów dla swojej najbliżej rodziny? Obserwując naszych bliskich, a także często z nimi rozmawiając, jesteśmy w stanie sprawdzić, czego dokładnie potrzebują lub o czym marzą. Jeśli twój wujek uwielbia łowić ryby bądź gustuje w dobrym alkoholu – wybór jest naprawdę ogromny. Inaczej jest w przypadku, kiedy wujek obchodzi okrągłe urodziny, wtedy ciekawym pomysłem jest złożyć się z całą rodziną na jeden, niezapomniany prezent.

Co można kupić wujkowi na prezent?

Wujek to właśnie ta osoba w rodzinie, która zazwyczaj ma do siebie ogromny dystans, ale jednocześnie bardzo dba o relacje z rodziną. Warto zatem w dniu jego urodzin czy imienin podarować mu prezent, który stanie się dla niego pamiątką, a jednocześnie dowodem na to, że rodzina go docenia. Jaki prezent będzie zatem odpowiedni dla wujka? O czym pamiętać szukając idealnego podarunku dla niego?

Zestaw dobrego alkoholu – na jaki się zdecydować?

Alkohol to zawsze dobry pomysł na prezent. Uniwersalny, ale jednocześnie delikatnie spersonalizowany podarunek z alkoholem w roli głównej na pewno przypadnie mu do gustu. Warto jednak na początku upewnić się, czy wujek faktycznie alkohol pije, a także co dokładnie lubi.

Na urodziny doskonale sprawdzi się zestaw upominkowy, skomponowany z jego ulubionych alkoholi. Może to być zarówno butelka dobrej jakościowo whiskey, butelka wieloletniego wina czy zestaw piw kraftowych. To, na jaki alkohol się zdecydujesz, powinno być uzależnione od upodobań wujka, aby ucieszył się z prezentu. Gotowy zostaw można uzupełnić słodyczami albo szkłem dedykowanym wybranemu trunkowi, a następnie obowiązany wstążką prezent wręczyć wujkowi.

Skok ze spadochronu – czy to dobry pomysł na prezent?

Nie każdy wujek przepada za alkoholem, dlatego warto rozważyć zupełnie inny pomysł na prezent. Może solenizant marzy o skoku ze spadochronu albo lotem paralotnią, ale zawsze wolał przeznaczyć pieniądze na zupełnie inny cel? Jeśli wraz z rodziną szukacie idealnego prezentu dla wujka uwielbiającego ryzyko i sporty ekstremalne, ciekawym pomysłem jest zakup bonu podarunkowego na skok ze spadochronu.

Jeśli jednak wujek nie przepada za takimi rozrywkami, ale na przykład doskonale czuje się w kuchni, może mu się spodobać bon na kurs gotowania bądź mieszania drinków. Prezent odpowiadający zainteresowaniom zawsze będzie dobrym pomysłem.

prezent dla wujka

Idealny prezent dla wędkarza

Hobby wujka może mieć różne oblicza, dlatego dobrze jest dostosować prezent do tego, co go właściwie interesuje. Jeśli twój wujek lubi jeździć na ryby, bezpiecznie jest pójść w tym kierunku. Co podarować wytrawnemu wędkarzowi?

Jeśli jesteś z wujkiem w bardzo bliskich relacjach, z pewnością się orientujesz jaki sprzęt wędkarski mógłby mu być potrzebny. Dodatkowych woblerów czy haczyków nigdy nie jest za wiele. Dobrym pomysłem będzie również podarowanie mu nowej torby wędkarskiej czy skrzynki wędkarskiej na wszystkie niezbędne akcesoria oraz sprzęt.

Inaczej będzie wyglądała sytuacja jeśli z wujkiem łączą cię luźniejsze relacje, ale doskonale wiesz, że uwielbia wędkować. Świetnie zatem sprawdzi się uniwersalny prezent dla wędkarza, jakim jest koszulka z nadrukiem.

Taka koszulka świetnie uzupełni profesjonalny ubiór na wędkowanie, a jednocześnie pokaże wszystkim innym wędkarzom, jakie jest prawdziwe hobby twojego wujka. Koszulka z zabawnym nadrukiem Gruba ryba – to mnie kręci czy Gdzie bobry tam pstrąg dobry doskonale wpasuje się w okoliczności, a także rozbawi bliską ci sercu osobę.

Obecnie koszulki dla wędkarzy występują w różnych rozmiarach, a także dostępne są w bogatej kolorystyce, dlatego z pewnością znajdziesz T-shirt dedykowany wujkowi.