Bluzki z odkrytymi ramionami – jaki biustonosz wybrać?

Współczesne biustonosze, zakładane do bluzek z odkrytymi ramionami są znacznie lepiej dopracowanie, niż te, z którymi miałyśmy do czynienia jeszcze kilka lat. Co więcej, obecnie dostępnych jest więcej rozwiązań, dzięki którym możemy zakładać ulubione odkryte bluzki bez obaw, że gdzieś po drodze zgubimy bieliznę lub odsłonimy więcej, niż byśmy sobie życzyły. Jakie są zatem najbardziej popularne i najlepsze rozwiązania?

Przykłady biustonoszy do odkrytych bluzek

Bardotka

Najbardziej sprawdzone i najdłużej istniejące rozwiązanie. Bardotka jest najbardziej polecana, ze względu na to, że pięknie podtrzymuje piersi, i radzi sobie z tym zadaniem bez względu na to, czy ramiączka są dopięte, czy też nie. Jej sposób skonstruowania sprawia, że bardotka nie zsunie się z biustu tak łatwo.

Biustonosze samonośne

Co prawda, te pierwsze nie były najlepszym rozwiązaniem, lecz biustonosze samonośne oferowane obecnie są już dużo lepszej jakości. Wyposażone są od spodu w warstwę kleju medycznego lub silikonu ułatwiającego przyklejenie się do ciała, bez ryzyka, że się nagle zsunie. Niemniej jednak komfortowe noszenie go wymaga całkiem dużo wprawy i odrobiny czasu na przyzwyczajenie się do niego.

Naklejki na piersi

Niewidoczne, niewyczuwalne, naklejane na piersi celem ich uniesienia i zakrycia brodawek. Lepiej sprawdzają się w przypadku mniej obfitych piersi. Wbrew pozorom, piersi wymodelowane za pomocą naklejki poruszają się pod ubraniem tak samo swobodnie, jak bez nich.

Warto jednak uważać, dlatego, że naklejki na piersi są najmniej pewnym rozwiązaniem. Mówiąc jednak o zaletach takiego rozwiązania, są łatwiejsze w założeniu, niż biustonosz samonośny.

Opaska

Kolejne rozwiązanie, które lepiej sprawdzi się bardziej u posiadaczek niewielkich piersi, ze względu na brak fiszbin. Można uskarżać się na spłaszczanie biustu, jednak opaska jest jednym z pewniejszych rozwiązań, a przede wszystkim jednym z najwygodniejszych.

Biustonosze formowane termicznie

Inaczej nazywane biustonoszami bezszwowymi. Są praktycznie niewidoczne pod odzieżą i niewyczuwalne, a wszystko ze względu na brak szwów. Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w przypadku piersi w praktycznie każdym rozmiarze i o każdym kształcie.

Czym charakteryzuje się dobry biustonosz bez ramiączek?

Skupia się on przede wszystkim na podtrzymywaniu piersi, zatem będzie wzmocniony w obwodzie. Tył będzie szerszy i wyposażony w antypoślizgowe paski z silikonu, zapinany na trzy lub nawet cztery haftki. Wszystko po to, by zapobiegać nagłemu zsunięciu się.

Jak dobrze dobrać biustonosz bez ramiączek?

Dobierając biustonosz tego typu, dobrze jest zabrać ze sobą do sklepu ubiór wymagający takiego rodzaju biustonosza. Pozwoli to sprawdzić, czy wszystko leży tak, jak trzeba. Sprawdzamy, czy miseczki nie odstają zbyt mocno, czy bielizna nie jest odkryta. Biustonosze do odkrytych bluzek są nieco ciaśniejsze niż zwykłe, nie oznacza to jednak, że mają prawo być za ciasne. Dlatego też, mierząc stanik tego typu, sprawdzamy, czy nie krępuje on ruchów.

Poszukujesz najlepszych biustonoszy do odkrytych bluzek i sukienek? Istnieje wiele sklepów, szczególnie internetowych, na których bez wątpienia znajdziesz cos dla siebie. Koniecznie zajrzyj na stronę sklepu rafjolka.pl, na której znajdziesz pięknie wykonane, praktyczne biustonosze i akcesoria, które sprawdzą się nawet w przypadku najbardziej odkrytych dekoltów. Bogata oferta bardotek, osłonek, opasek i innych akcesoriów oraz innego asortymentu to duża zachęta do odwiedzenia strony już teraz.