Co kupić na parapetówkę 5 propozycji

Housewarming party, czyli w języku polskim tzw. parapetówka to przyjęcie organizowane w nowym, dopiero co zakupionym mieszkaniu.

Parapetówka – czym jest i dlaczego warto ją organizować?

Na imprezę gospodarze zwykle zapraszają swoją rodzinę, przyjaciół oraz znajomych, aby wspólnie świętować przeprowadzkę i zaprezentować nowe lokum swoim bliskim. Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji, jaką podejmuje się w dorosłym życiu.

Własne mieszkanie jest swoistego rodzaju fundamentem do pełnej niezależności. Pary najczęściej podejmują taką decyzję, kiedy chcą założyć rodzinę i zacząć prowadzić życie wyłącznie na własny rachunek. Z tego względu powodów do świętowania jest wiele i organizacja parapetówki jest w pełni uzasadniona i wręcz konieczna!

Celebracja najważniejszych momentów i etapów życia pozwala na tworzenie wspaniałych, niezapomnianych wspomnień. Warto zatem dawać możliwość na to, aby istotne życiowe wydarzenia zostawały w pamięci na długo.

Parapetówka jest bez wątpienia doskonałym na to sposobem, ponieważ nie ma nic bardziej wartościowego, jak chwile spędzone w gronie najbliższych, zaufanych i ważnych osób. 

Impreza w nowym mieszkaniu – o czym warto pamiętać?

Organizując parapetówkę, gospodarze powinni przede wszystkim postawić na pełen luz i nie przykładać tak wielkiej wagi do tego, że mieszkanie nie jest jeszcze w pełni gotowe. Wręcz wskazane jest urządzenie przyjęcia w nie w pełni umeblowanym i wykończonym mieszkaniu, ponieważ impreza ta jest doskonałą okazją, aby zaczerpnąć rad i sugestii, związanych z aranżacją wnętrz, od osób z zewnątrz.

Goście bez wątpienia pomogą podjąć decyzję, jaki rodzaj mebli najlepiej wybrać, co jeszcze dokupić i na jakie ozdoby postawić. Parapetówka jest czystą zabawą, która przede wszystkim polega na czasie spędzonym z bliskimi. Z tego względu imprezę tą można śmiało organizować, gdy mieszkanie nie jest całkowicie urządzone i wymaga jeszcze wykonania szlifów i pełnego wykończenia.

Warto zaznaczyć, że nieodłącznym elementem imprezy są prezenty. Powszechnie przyjęło się, że goście obdarowują świeżo upieczonych właścicieli mieszkania akcesoriami do domu. Z tego względu gospodarze tym bardziej nie powinni martwić się, że mieszkanie jest surowe i niegotowe. Goście bez wątpienia odpowiednio przemyślą zakup prezentu i kupią coś, co bez wątpienia się przyda.

parapetówa

Co kupić na parapetówkę? 5 propozycji!

Urządzenie i aranżacja mieszkania wiążą się zazwyczaj z dość sporym wydatkiem. Z tego względu prezenty w postaci akcesoriów do domu mogą okazać się dla gospodarzy niezastąpione. Warto, aby upominki na parapetówkę były praktyczne i zarazem uniwersalne.

Bez wątpienia, doskonałą propozycją jest komplet sztućców, talerzy lub garnków, które na pewno przydadzą się i będą służyły długie lata. Ciekawym i zarazem też bardzo eleganckim prezentem są kieliszki, do których można dołączyć butelkę dobrego wina. Innym, również doskonałym pomysłem na prezent są rośliny doniczkowe. Taki upominek doskonale wpasuje się w każde wnętrza, skutecznie je dopełni, nadając wspaniałej atmosfery.

Do roślin warto zakupić ozdobne osłonki, które są świetną ozdobą i niezastąpionym elementem dekoracyjnym. Ostatnią propozycją, która bez wątpienia jest najlepszym pomysłem na upominek z okazji parapetówki, są świece zapachowe z biżuterią.

Upominek ten bez wątpienia zadowoli każdą panią domu. Świece sprawią, że w powietrzu będzie unosił się wspaniały, kojący i zmysłowy zapach, który nada przytulnego klimatu. Świeca zapachowa na prezent jest zaskakującym, ale zarazem bardzo bezpiecznym i pewnym upominkiem, który przyda się w każdym mieszkaniu.