Czego możemy nauczyć się od Koreanek? Czyli o sekrecie ich nieskazitelnej cery

Koreańska pielęgnacja skóry to rutyna oparta na warstwach. Każdy kolejny krok ma swój cel i niesie określone korzyści. Dzięki nim możemy podziwiać porcelanową cerę Koreanek, której pozazdrościł im zachód. Czego możemy się od nich nauczyć, by nasza skóra była zdrowa i promienna?

Skóra musi być dobrze oczyszczona

Pierwsze dwa kroki w koreańskiej rutynie to oczyszczenie. Nasza skóra przez cały dzień wydziela sebum, zbiera zanieczyszczenia z powietrza, pot i kurz. Do tego same obciążamy ją makijażem. Na koniec dnia niezbędne jest więc porządne oczyszczenie. Bez tego zatykamy swoje pory, narażamy się na powstawanie zaskórników, krost i przyśpieszamy jej starzenie. Co więcej, jeżeli pozostawimy ją nieoczyszczoną to zastosowane później kremy, maseczki i inne odżywcze kosmetyki nie będą w stanie odpowiednio się wchłonąć i zadziałać.
W ciągu ostatniej dekady zmieniły się rodzaje używanych przez nas środków do oczyszczania skóry. Ciężko obecnie znaleźć preparaty, które skutecznie usuną makijaż i nie przesuszą skóry. Naprzeciw wychodzą oleje, które świetnie usuwają brud i makijaż z twarzy. Jednak pozostawiają na skórze filtr, który może utrudnić wchłonięcie się kremu. Stąd ponowne oczyszczanie łagodniejszym środkiem, które jeszcze dodatkowo usunie drobne zanieczyszczenia.

Nawodnienie jest kluczowe

Nawilżenie jest głównym celem koreańskiej pielęgnacji skóry. Patrząc na kosmetyki z tego kraju łatwo zauważyć, że kładą one nacisk na nawodnienie. Szczególnie toniki, maski w płachcie, sera i maski do spania są mocno nastawione na to, żeby dostarczyć wodę naszej skórze. Sekretem osiągnięcia nieskazitelnej cery jest odpowiednie nawilżenie. Dzięki niemu Twoja skóra wygląda młodziej i jest bardziej elastyczna. To też sprawia, że jest ona zdrowsza. Jeżeli nigdy nie używałaś koreańskich produktów do pielęgnacji i chcesz kupić jeden to wybierz taki, który jest nawilżający, ponieważ właśnie w tym przodują marki kosmetyczne z tego kraju.

Warstwy są skuteczne

Koreańska pielęgnacja skóry polega na nakładaniu warstw. Gdy nakładamy po kolei kosmetyki w niewielkich ilościach, od lekkich do cięższych tekstur, zwiększa się ich ogólna skuteczność. Każda warstwa wnika w skórę, a to zmniejsza szanse na to, że pozostanie na niej tłusta warstwa. Dzięki lekkiej konsystencji produkty lepiej się wchłaniają, są bardziej efektywne i pozostawiają uczucie odświeżenia.

kobieta w maseczce

Stosuj serum

Większość koreańskich programów pielęgnacji skóry wymaga co najmniej jednego produktu, który jest bardzo odżywczy jak serum, surowica czy esencja. Jest to zazwyczaj najważniejszy i najsilniejszy element w całej pielęgnacji. To zazwyczaj kosmetyki najbardziej skuteczne i zawierające najwięcej składników aktywnych. Jeżeli zastanawiamy się czy wydać więcej na krem nawilżający czy na serum to zdecydowanie zdecydujmy się to to drugie. Zapewni ono lepsze rezultaty i bardziej odżywi naszą cerę. W większości przypadków z powodu naszego makijażu najbardziej obciążona jest cienka i delikatna skóra pod oczami. Często ulega ona uszkodzeniu i najszybciej się starzeje. Z tego powodu warto poszukać serum z wieloma składnikami aktywnymi właśnie pod oczy.

Odpowiednie wykorzystanie sekretów Koreanek może nam zagwarantować zdrową, piękną i promienną cerę na lata. Ważne, abyśmy skoncentrowali się na pielęgnacji naszej skóry i dobrali dobre jakościowo kosmetyki dopasowane do naszych potrzeb. Jeżeli odpowiednio ją oczyścimy, nawilżymy i odżywimy to będziemy wyglądać pięknie bez makijażu niezależnie od pory dnia.