Czy woreczki na psie kupy są eko?

Większość posiadaczy psów, jest świadoma tego, że zdrowy tryb życia zwierzęcia wiąże się z regularnym spacerkami na świeżym powietrzu. Niestety, wraz z tymi wycieczkami, przychodzi konieczność sprzątania po naszych pupilach. W tym celu, z reguły, stosujemy woreczki na psie kupy. Czy są one przyjazne dla środowiska? Czy i dlaczego warto ich używać? Odpowiadamy!

Woreczki na psie kupy a środowisko

Mimo zwiększania ekologicznej świadomości na całym świecie, czasem wciąż nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wpływ na środowisko może mieć zwykła foliowa torebka. Faktem jest, że część z nich, niestety, wciąż wykonuje się z tworzyw sztucznych, które nie biodegradowalne. To oznacza, że te odpady zanieczyszczają środowisko i mogą wywoływać szkody dla fauny i flory. 

Na szczęście obecnie produkowane są już woreczki biodegradowalnych tworzyw.  Tworzywa biodegradowalne to takie, które można przetwarzać, aby uzyskać produkty kompostowe. Te materiały nie pozostawiają zatem śladu na środowisku naturalnym. Są bezpieczniejsze dla środowiska, a także dla ludzkiego zdrowia. 

Dlaczego każdy właściciel psa powinien używać woreczków?

Woreczki na psie kupy pełnią dwie bardzo ważne funkcje. Po pierwsze, pozwalają pozbyć się odpadków po psie w sposób higieniczny i kulturalny, co jest szczególnie istotne w miejscach publicznych. Zanieczyszczenie może być bardzo nieprzyjemne i niehigieniczne, jeśli nie zostanie usunięte w odpowiednim czasie. Woreczki są jednym z najłatwiejszych i najbardziej skutecznych sposobów na utrzymanie czystości w miejscach publicznych, a także wokół domu –  na naszych własnych tarasach i w ogrodach. Alejki w parku, chodniki, trawniki pełne psich kup to nie tylko odpychający widok dla spacerowiczów. Jest to bardzo niehigieniczne, jeśli w pobliżu bawią się dzieci lub gdy ktoś będzie miał pecha i po prostu wdepnie w taką niespodziankę. Woreczki chronią przed brudem i bakteriami, które – nie ukrywajmy – są obecne w odchodach choćby najsłodszego psiaka. 

Utrzymanie czystości wokół własnego domu i w miejscach, w których codziennie spacerujemy jest niezwykle ważne i powinno leżeć w interesie wszystkich właścicieli czworonogów. Woreczki na psie kupy są więc niezbędnym elementem wyposażenia właścicieli psów, ponieważ zapewniają one czystość i bezpieczeństwo wszystkim, którzy przebywają wokół. 

pies

Użycie woreczków – o czym należy pamiętać

Najlepiej mieć ze sobą zapas kilku sztuk, gdyż nie wiadomo, ile ich będziesz potrzebować na danym spacerze. Dla zachowania higieny osobistej weź także ze sobą na spacer z psem jednorazowe rękawiczki i/lub chusteczki dezynfekujące, by użyć ich, gdy już psia nieczystość wyląduje w specjalnym pojemniku na woreczki. Pamiętaj, że jeśli nie posprzątasz nieczystości po swoim psie, a zauważy to przechodzący patrol straży miejskiej czy przejeżdżający samochód policyjny – grozi Ci mandat! Aktualnie kara dla właściciela psa wynosi aż do 500 zł! 

Czy zatem woreczki na psie kupy są eko? Odpowiedź brzmi: TAK! Regularne stosowanie woreczków jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także dla ludzkiego zdrowia.  Używając woreczków, jesteś nie tylko eko, ale też zachowujesz się kulturalnie i zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Dbasz o czystość i porządek wokół siebie oraz w miejscach publicznych. Nie ma nad czym się zastanawiać. Pamiętaj, by zawsze mieć ich zapas w domu! Użytkowanie woreczków na psie kupy jest bardzo ważne dla utrzymania czystości i porządku w otoczeniu. Dzięki biodegradowalnym tworzywom staje się rozwiązaniem, które pozwoli Ci być eko. Dobre woreczki na psie odchody są wytrzymałe, dyskretne i niezawodne. W naszym sklepie dostępne są różne rozmiary woreczków, które dopasować należy do rozmiarów psiaka.