Czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego? [5 porad]

Zakup pierścionka zaręczynowego to decyzja wymagająca starannego przemyślenia. Oprócz budżetu, jaki możesz przeznaczyć na taki zakup, liczy się również kilka innych kwestii, jakie opisujemy poniżej.

Jak dobrać wysokiej jakości pierścionek z kamieniem? Zapraszamy do lektury!

Określ styl

Zanim kupisz pierścionek, spróbuj dokładniej przyjrzeć się biżuterii noszonej przez Twoją ukochaną. Zwróć uwagę na to, czy jest ona w kolorze złotym, czy srebrnym, czy dominują delikatne wzory, czy też nie boi się ona bardziej wyrazistych stylizacji. Spróbuj dyskretnie zajrzeć do jej szkatułki z biżuterią i tam poszukać odpowiedzi. Da Ci to całkiem dużo informacji na temat wyglądu przyszłego pierścionka. Zdarzyć się też może, że partnerka nie przepada za biżuterią, jednak to też może być punkt odniesienia ku temu, by postawić na minimalistyczne wzory.

Wybierz odpowiedni kamień

Klasyką gatunku jest diament, jako że jest to najtwardszy minerał, jaki występuje na świecie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby wybrać inny kamień, taki jak rubin, szmaragd lub inny rodzaj kamienia szlachetnego. Możesz wziąć pod uwagę ulubiony kolor wybranki, głównym punktem wytycznym niech jednak pozostanie trwałość kamienia – w końcu, zgodnie z założeniem, pierścionek powinien zostać na dłoni ukochanej do końca życia.

Oceń jakość metalu

Piękny blask pierścionka zaręczynowego nie zawsze idzie w parze z jego wysoką jakością, upewnij się zatem, że rzeczywiście kupujesz produkt wart swojej ceny. Jak to sprawdzić? Najczęściej wybierana próba złota to 585, jako że właśnie w niej znajduje się duża ilość szlachetnego kruszcu, a do tego jest on wzmocniony domieszkami innych metali, zabezpieczając złoto przed zarysowaniami i odkształceniem.

Sprawdź jakość kamienia

Pierścionek zaręczynowy z prawdziwym klejnotem musi mieć jakość potwierdzoną certyfikatem. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że nie padłeś ofiarą oszustwa. Na certyfikacie znajdują się wszystkie najważniejsze parametry na temat pierścionka, przy czym szczególnie warto zwrócić uwagę na takie aspekty, jak czystość, barwa i masa kamienia, a także rodzaj szlifu.

Ustal rozmiar palca

Wedle tradycji, kobieta nosi pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni. Najprostszym rozwiązaniem jest “podkraść” jeden z pierścionków noszonych przez partnerkę i na podstawie jego rozmiaru dobrać pierścionek zaręczynowy. Jeśli jednak ukochana pierścionków nie ma, zawsze można spróbować innych sposobów. Jednym z nich jest poproszenie o pomoc przyjaciółki ukochanej – może ona zabrać partnerkę do jubilera pod pretekstem wyboru biżuterii dla siebie. Może się jednak zdarzyć, że pomimo starań rozmiar będzie nieodpowiedni, dlatego też upewnij się przed zakupem, że możliwa będzie darmowa korekta rozmiaru już po zakupie.

pierścionek

Jak dyskretnie kupić pierścionek zaręczynowy?

Kiedy wiesz już, jaki model najprawdopodobniej skradnie serce Twojej wybrance, pozostaje jeszcze kwestia potajemnego zakupu. Jedną z możliwości jest zakup pierścionka online – jest to dosyć wygodna forma zakupu, zapewniająca dużą dyskrecję, zanim jednak się zdecydujesz, poznaj warunki ewentualnego zwrotu lub dokonania poprawek.

Pamiętaj o tym, by nie zamawiać przesyłki do domu – najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kurier zamówiony do pracy lub do domu kogoś z bliskich. Jeśli jednak zdecydujesz się na tradycyjny zakup w sklepie jubilerskim, wówczas również postaraj się albo dobrze ukryć pierścionek i paragon, lub wybierz zaufaną osobę, która przechowa biżuterię do czasu zaręczyn.

Pierścionek zaręczynowy ma ogromne znaczenie symboliczne – jest wyrazem miłości i wierności, jaka będzie trwać aż do końca waszych dni. Warto zatem postarać się, aby był tym wyjątkowym. Zadbaj o to, by był zgodny z gustem partnerki i dobrze dobrany do rozmiaru jej palca, jako że będzie jej towarzyszył przez niemal cały czas. Staraj się także o dokonywanie zakupu w zaufanych placówkach, gdzie otrzymasz potwierdzenie jakości wszystkich najważniejszych parametrów.