Depilacja laserowa – jak, gdzie i dla kogo?

W dzisiejszych czasach możliwe jest pozbycie się w sposób całkowity nadmiernego owłosienia. Dla wielu osób, a zwłaszcza kobiet, problem ten narasta do wielkiej wagi. Dlatego też warto skorzystać z ofert, jakie proponują nam salony kosmetyczne.

Na czym polega depilacja laserowa

Nie od dziś temat ten jest poruszany bardzo często. Najczęściej bowiem samo golenie nie wystarczy – codzienne golenie się w różnych miejscach ciała może być dla wielu zbyt częstym, koniecznym procederem. Istnieją również inne metody pozbywania się włosków na wybranych częściach ciała, jednak nie są one aż tak skuteczne, aby mogły na dłuższy czas pomóc nam pozbyć się włosków.

depilacja laserowa Poznań

Sprawdź więcej na top-laser.pl

Depilacja laserowa stanowi dla wielu osób najbardziej skuteczną formę usuwania owłosienia. Jest to metoda, która umożliwia nam pozbycie się problemu nawet na parę lat. Każdy może skorzystać z tej opcji, jednak istnieją zasady, których trzeba koniecznie przestrzegać. Wskazania, o jakich informuje nas personel salonu, są ważne dla naszego bezpieczeństwa oraz zdrowia. Depilacja laserowa odbywa się w następujący sposób – światło, które stosowane jest do usuwania włosków za pomocą depilatora, doprowadza do rozpadu włoska oraz cebulki. Proces ten możliwy jest dzięki melaninie, której zawartość jest dość duża w każdym włosku. Dzięki tej praktyce mamy więc możliwość pozbycia się zarówno włosa jak i jego podstawy.

Przygotowanie do depilacji

Jest to metoda przeznaczona dla każdego, kto tylko chciałby pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Jednak przed udaniem się na zabieg, należy zapoznać się ze wszystkimi wskazaniami. Przede wszystkim, skóra musi być naturalna – nie można jej opalać na około miesiąc przed planowanym zabiegiem. Zakaz ten jest w pełni uzasadniony. Jeżeli opalimy skórę niedługo przed zabiegiem, laser za bardzo może skupić się na melaninie zawartej w skórze. W takim momencie, usunięcie włosków będzie trudniejsze do wykonania. Laser bowiem może niedokładnie wychwycić włoski. Istotna jest również kwestia depilacji skóry na jakiś czas przed zabiegiem – otóż, zabronione jest używanie depilatorów na kilka tygodni przed udaniem się na trwałe usuwanie włosków. Możemy depilować je golarką na kilka dni przed zabiegiem. Gwarantuje nam to w miarę bezpieczną długość, na jaką w tym czasie odrosną nam włoski.

Zabieg, na jaki się udamy w celu pozbycia się nadmiernego owłosienia, może dotyczyć praktycznie każdego miejsca na naszym ciele. Należy więc odpowiednio o nie zadbać, by zabieg mógł odbyć się prawidłowo. Depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, więc nie musimy obawiać się o powstanie efektów ubocznych. Do wykonania zabiegu warto wybrać zaufany i warty polecenia salon. Trwałe usuwanie owłosienia to zabieg, który przeprowadzany jest przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli mieszkacie w okolicach Poznania, polecamy ofertę salonu Harmonia – miejsce to oferuje kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne – w gabinecie wykonywana jest także bezpieczna depilacja laserowa z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.