Detoks jako dieta oczyszczająca

Osoby mające problem ze zrzuceniem uciążliwej nadwagi, niemogące się skoncentrować, cierpiące na przewlekłe zmęczenie, apatię, depresję lub po prostu osoby przepracowane – muszą koniecznie korzystać ze specjalnej diety oczyszczającej. Taka dieta pomaga wrócić do zdrowia i dodatkowo wzmacnia nasz organizm. Dobrze ustalony jadłospis zwiększy ilość witamin i substancji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Do tego można (a nawet trzeba) dodać ruch na świeżym powietrzu i ograniczenie spędzania czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest dość trudne. Dieta jako pojęcie samo w sobie, jest po prostu sposobem odżywiania się. Nie zawsze musi kojarzyć się z odchudzaniem czy oczyszczaniem. W niektórych przypadkach jednak słowo dieta może okazać się kluczowe.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Na szczególną uwagę przy układaniu diety, która ma diametralnie zmienić jakość naszego życia, zasługują nasze badania. Warto zrobić sobie badania, nie tylko krwi, żeby uzyskać wykaz, czego brakuje w naszym organizmie lub czego jest za dużo. Duże znaczenie ma styl życia, jaki prowadziliśmy do tej pory. W dzisiejszych czasach często przesiadujemy wręcz przed ekranem komputera/telewizora, nie wysypiamy się, objadamy się niezdrowymi przekąskami lub fastfoodami, które na dodatek popijamy słodkimi napojami. Mała aktywność fizyczna, spędzanie całego wolnego czasu w domu, brak czasu dla siebie – wszystko to są złe nawyki od których bardzo ciężko się odzwyczaić.

Czego unikać?

Na pewno możemy unikać towarzystwa, które żyje złymi nawykami i nie chce się przestawić. Jakiekolwiek pokusy, dotyczące używek, na przykład – gdy w ramach detoksu rzuciliśmy palenie i stoimy na przystanku mając jeszcze paręnaście minut oczekiwania. Co zrobilibyśmy kiedyś? Na pewno uleglibyśmy nałogowi i wyciągnęli papierosa. Warto więc znaleźć rzecz, która będzie nam ‘’zastępować’’ złe wykorzystanie czasu – poczytać ciekawą książkę przez te paręnaście minut, czy porozmawiać na przystanku ze znajomym-niepalącym. Kolejnym wrogiem dla naszego zdrowia jest stres. Ze stresem bardzo trudno sobie poradzić, gdyż spotykamy się z nim na każdym kroku. Są oczywiście sposoby na radzenie sobie ze stresem, możemy nawet wypracować je sobie sami. Warto podjąć się wyzwania jakim jest porzucenie złych nawyków. Z pewnością warto zastanowić się nad detoksem alkoholowym. Detoks alkoholowy zalecany jest w szczególności dla osób mających problem z alkoholem.

Z czym łączyć dietę oczyszczającą – aktywność fizyczna?

Dietę oczyszczającą należy łączyć ze zwiększeniem czasu spędzanego na świeżym powietrzu, aktywnością fizyczną, porzuceniem starych nałogów i nawyków i zastąpić je nowymi – zdrowszymi. Warto również mieć przy sobie osobę, która razem z nami podejmie się wejścia w nowy etap życia. Świadomość, że ktoś stara się tak samo jak my i spędzanie razem czasu na gotowaniu zdrowych potraw, codzienne bieganie i inne rzeczy mogą nas tylko wzmocnić w przekonaniu, że to co robimy, jest słuszne.

Odstępstwa od diety

Jedynym odstępstwem od diety oczyszczającej jest po prostu zaprzestanie jej i powrót do złych nawyków. Należy się tego wystrzegać, ponieważ wszystkie te zmiany, które chcemy wprowadzić do naszego życia są dla nas. Tylko i wyłącznie dla nas i dla naszego organizmu. Warto zadbać o siebie, na to nigdy nie będzie za późno.