DJ na wesele – rodzaje muzyki i play listy

Dość często, DJ, z którym nawiązujemy współpracę, będzie miał nam do zaoferowania swoją własną play listę. Jest to norma, na którą należy się przygotować w momencie, gdy to my będziemy musieli zatrudnić DJa na wesele. Decydując się na formę rozrywki, jaką jest w stanie zapewnić nam DJ, musimy poświęcić mnóstwo czasu na przeglądnięcie wielu ofert, by w końcu trafić na tę naszą.

Korzyści z wyboru DJ

‘’Dobranie’’ odpowiedniej osoby do zapewnienia nam oprawy muzycznej podczas wesela, jest dość trudną sprawą. Różnorodne grupy wiekowe, preferencje muzyczne oraz typ poczucia humoru, to tylko niektóre aspekty, które znacznie wpływają na to, jaką muzykę wybieramy na wesele. Wiele jest jednak gatunków muzycznych, które są ‘’do zniesienia’’ dla każdego gościa weselnego.
Wszyscy znamy tak zwane weselne przyśpiewki, które raczej grane są przez zespoły. Natomiast, w przypadku DJa, możemy cały czas bawić się do różnej muzyki. Znane nam wszystkim disco polo nie zawsze więc jest grane na każdym weselu.
Przykładowo na playlistach http://musicserwis.com widnieją najczęściej utwory z gatunku pop, często również elektro. Remiksy lub przeróbki muzyczne starych przebojów są dziś popularne i chętnie wykorzystywane przez DJów.  Wielu ludzi stawia na nowoczesność, jeśli chodzi o zapewnienie gościom weselnym zabawy. Dlatego też coraz częściej można bawić się na weselu, którego oprawą muzyczną zapewnia DJ, a nie zespół czy wokaliści.

dj na twoim weselu

Przewaga DJa nad zespołem weselnym

Ogólnie, ciężko stwierdzić, który typ zabawy jest popularniejszy. Zatrudnienie DJa na wesele jest nowoczesnym sposobem na zapewnienie gościom rozrywki – warto jednak pamiętać, że wciąż popularne są również zespoły weselne, wokaliści  orkiestry. Dzięki obecności DJa na weselu, możemy bawić się przy kolorowych światłach, przy sztucznym dymie czy przy pomysłowych efektach dźwiękowych. Zespoły weselne zapewniają nam zabawę przy ustalonej liście piosenek. Jednak, dzięki sprzętom, jakie posiada DJ, goście weselni mają szansę na dodatkową dozę rozrywki. Warto pamiętać o dodatkach i efektach specjalnych, które sprawią, że samo wesele jak i występy DJa, będą dla wszystkich niezapomniane. DJ często może pełnić rolę wodzireja, dzięki czemu państwo młodzi mają zapewniony wysoki poziom rozrywki.  
Przewaga DJa nad zespołem weselnym jest zauważalna dzięki paru kryteriom. Przede wszystkim, DJ to jedna osoba, z którą będziemy musieli ustalić wszystkie szczegóły. Wystarczy nam więc jeden numer telefonu i jeden adres email. Poza tym, DJ na sali weselnej zajmuje stosunkowo mało miejsca, gdzie zespoły weselne używają wielu instrumentów. Dodatkowo, najczęściej mamy do czynienia z sytuacją, w której to DJ jest osobą młodą, podążającą za trendami. Typowe weselne zespoły mają dość często utarte i schematyczne ‘playlisty’. Stare weselne piosenki od jakiegoś czasu wychodzą z mody. Dla większości osób, obecnie wesele jest okazją do dobrej zabawy, a DJ wraz ze swoim padem jest nam w stanie to zapewnić.
Wraz z biegiem czasu, zmienia się typ rozrywki – wszystkie powstałe w ostatnich czasach technologie umożliwiają DJom bawienie się dźwiękiem. Wszelkie efekty dźwiękowe oraz przeróbki piosenek, są chętnie przyjmowane przez gości. Łatwo jest znaleźć interesujące oferty DJów – jest ich pełno w Internecie. Artyści reklamują się na wielu stronach, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o nich oraz o tym, co oferują. Szukając DJa i przeglądając oferty, możemy zobaczyć wszystkie dodatkowe atrakcje, jakie czekają naszych gości weselnych.