Fitness – zadbaj o zdrowie!

Pojęcie „fitness” zyskuje sobie w ostatnich latach niegasnącą popularność. Dla jednych jest jedynie ładnie brzmiącym hasełkiem reklamowym, dla innych oznacza filozofię życia, opartą o rozwój fizyczny, intelektualny, emocjonalny i społeczny. Pozostając przy aspekcie fizycznym, warto wiedzieć o tym, że istnieje dziś całkiem dużo rodzajów fitnessu, jak i licznych akcesoriów, dzięki którym jest nam łatwiej uprawiać dany rodzaj sportu. Poniżej kilka przykładowych aktywności z dziedziny fitnessu oraz przykłady gadżetów, które mogą się nam przydać. 

Fitness – na co się chętnie decydujemy?

  • Aqua fitness

Jeśli tylko masz czepek i strój kąpielowy, możesz już właściwie iść na zajęcia. Aqua fitness to niezwykle atrakcyjna forma ruchu, w której zawierają się zarówno elementy technik pływania, jak i ćwiczenia wzmacniające, oraz elementy układów choreograficznych. Nie musisz umieć pływać, by chodzić na tego typu zajęcia. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają kręgosłupa ani stawów, zatem z ich dobrodziejstw mogą korzystać praktycznie wszyscy. Wiek nie ma tu również większego znaczenia. Co więcej, trening w wodzie znakomicie poprawia humor, zatem jeśli borykasz się z gorszym samopoczuciem, aqua aerobik jest w sam raz dla Ciebie.

  • Crossfit

To już rodzaj ćwiczeń dla bardziej zaawansowanych. Jest tak ze względu na wysoką intensywność treningu. W ciągu około 30 minut ćwiczeń dokonujemy jak największej liczby powtórzeń danego ćwiczenia, z krótkimi przerwami. Crossfit to ćwiczenia bardzo skutecznie podnoszące siłę i wytrzymałość. Jeśli jednak dopiero zaczynamy wchodzić w świat sportu, lepiej będzie zdecydować się na lżejsze formy aktywności. Akcesoria, jakie mogą przydać się w domowych ćwiczeniach z crossfitu to np. karimata, hantle lub drążek. 

  • Trening funkcjonalny

Jest to dosyć duża ciekawostka, ze względu na odejście od tradycyjnej formy ćwiczeń, w których w większość przypadków usprawniane są w danym momencie jedynie wybrane partie mięśni. Trening funkcjonalny jest w swojej istocie bliższy aktywnościom wykonywanym przez nas na co dzień, w sensie pozasportowym. Ma to na celu podnieść poziom naszej praktycznej sprawności funkcjonalnej podczas wykonywania codziennych zadań. 

  • Stretching 

Stretching to nic innego, jak ćwiczenia rozciągające, które są dobre zarówno na rozgrzewkę, jak i na zakończenie całego treningu. Mogą być również treningiem same w sobie. Ćwiczenia rozciągające są dużą pomocą, jeśli zmagasz się z napięciem w stawach. By je wykonywać, również nie potrzebujesz zbyt wielu akcesoriów. Do podstawowych ćwiczeń wystarczy wygodny strój i mata do fitnessu.

mata fitness

  • Circuit training

Idealny dla wszystkich, którzy nie lubią ćwiczyć w jednym miejscu. Podobnie jak trening funkcjonalny, jest to ogólnorozwojowy rodzaj fitnessu, dzięki któremu wzmacniamy i rzeźbimy sylwetkę. Polega on na tym, że mamy dostępnych kilkanaście stacji ćwiczeniowych, na których trenujemy około minuty. Po obejściu wszystkich stacji następuje kilkuminutowa przerwa, po której zaczynamy od nowa. Wykonujemy zazwyczaj od jednego do czterech powtórzeń serii, w zależności od formy.

Atrakcyjne gadżety do fitnessu

Niektóre rodzaje aktywności fizycznej wymagają zaopatrzenia się w pewnego rodzaju sprzęty. Ciekawymi przykładami są kostki do jogi, skakanki z licznikiem, hantle, gumy oporowe oraz wiele innych, atrakcyjnych akcesoriów. Niezbędny sprzęt znajdziesz na stronie sklepu Powerman Sport, na której jakość oferowanych produktów idzie w parze z całkiem korzystną ceną. Bogaty asortyment, liczne akcesoria wspomagające regeneracje po treningu, dogodne warunki zamówienia i wysyłki – wszystko to zachęca do zajrzenia na stronę sklepu już dziś!