Jak dbać o zęby, aby utrzymać efekt wybielania?

Zadbane, zdrowe i idealnie białe zęby to marzenie wielu osób. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety starają się, aby ich uśmiech był olśniewający. I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu białe zęby podnoszą znacznie pewność siebie oraz zwiększają zaufanie, jakim darzą nas współpracownicy oraz inne osoby, z którymi mamy styczność w codziennym życiu. Dobrym sposobem na to, aby mieć piękny uśmiech w kolorze nieskazitelnej bieli, jest proces wybielania. To zabieg, który można wykonać w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych. Na czym on polega i kiedy warto się na niego zdecydować? Czy każdy może sobie na niego pozwolić? Co zrobić, aby efekty wybielania utrzymały się na długo? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu. 

Nowoczesne metody zapewnią Ci idealnie białe zęby

Marzysz o białych zębach, ale niestety nie wiesz, jak osiągnąć zamierzony efekt? Zależy Ci na tym, aby były one zdrowe i mocne, i jednocześnie zwracały na siebie uwagę nieskazitelnie białą barwą, dzięki której będziesz o wiele chętniej się uśmiechać czy sięgać po ukochaną czerwoną szminkę, która będzie jeszcze lepiej się prezentować? W takim razie na pewno zainteresują Cię nowoczesne i profesjonalne zabiegi wybielania zębów. Istnieje ich kilka rodzajów i typ należy dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego też wybielanie zębów należy wykonać w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, pod opieką wykwalifikowanego lekarza stomatologa z doświadczeniem. Da Ci to gwarancję, że cały proces przebiegnie sprawnie i bez jakichkolwiek komplikacji, a Twoje zęby będą naprawdę piękne i białe, i to już po zaledwie kilku wizytach, na których wykonane zostaną odpowiednie zabiegi przygotowawcze oraz następnie już właściwe wybielanie.

Pamiętaj, że nie warto eksperymentować i ryzykować z zębami. Dlatego lepiej od razu odrzuć domowe metody na wybielanie zębów, o których czytałaś w Internecie. Bardzo często okazuje się bowiem, że są one mocno inwazyjne – prowadzą do podrażnień uzębienia oraz powodują poważne problemy ze szkliwem i nadwrażliwością zębów. Mogą także przyspieszać powstawanie dziur i zwiększać ryzyko występowania próchnicy oraz innych problemów z zębami. Dlatego też o wiele rozsądniejszym wyborem będzie udanie się do gabinetu dentystycznego, gdzie stomatolog najpierw dokładnie oczyści Twoje zęby i pozbędzie się kamienia, osadów i innych zanieczyszczeń z ich powierzchni, a następnie rozpocznie proces wybielania szkliwa do odpowiedniego koloru, za pomocą dopasowanej do Twoich zębów metody. Dzięki bardzo fachowemu podejściu oraz doświadczeniu cały proces wybielania na pewno przebiegnie szybko i sprawnie. Dlatego też warto postawić w tym zakresie na usługi naprawdę sprawdzonego specjalisty, który doskonale zna się na leczeniu zębów oraz ich wybielaniu. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem nadawania zębom bardziej białej barwy, należy zadbać o to, aby wszystkie były w stu procentach zdrowe i odpowiednio oczyszczone.

wybielanie zębów

Zachowaj zdrowe i białe zęby na dłużej

Wybielanie to proces, który powinien dawać długotrwałe efekty. Aby było to możliwe, należy dopilnować kilku niezwykle istotnych kwestii. Pierwszym, bardzo ważnym warunkiem do spełnienia, jest wyleczenie wszelkich dziur, pozbycie się próchnicy oraz innych chorób zębów przed przystąpieniem do wybielania. Zęby muszą być idealnie zdrowe, bo w przeciwnym razie szybko zaczną się psuć, co cofnie niestety efekt wybielenia. Kolejną kwestią jest oczyszczenie zębów. Jeśli stomatolog już na pierwszej wizycie proponuje Ci sesję wybielającą, to znaczy, że nie do końca zna się na profesjonalnym wykonywaniu tego zabiegu. Aby wybielanie miało sens, zęby muszą być porządnie oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń, przebarwień i osadów oraz z kamienia, inaczej efekty nie będą takie, jak oczekujesz i będą utrzymywać się bardzo krótko.

Poza aspektami zależnymi od dentysty ważne jest również podejście pacjenta. Jeśli chcesz mieć białe zęby i zależy Ci na tym, aby efekt wybielania długo się utrzymywał, to w trakcie wizyt, na których Twoje zęby będą poddawane zabiegom wybielającym, powinnaś zrezygnować z czerwonego wina, czerwonego mięsa, a także znacznie ograniczyć kawę, szczególnie czarną. Elementy te można wprowadzać do diety dopiero po kilku tygodniach od zakończenia wybielania, ale warto to robić stopniowo i mimo wszystko w niewielkich ilościach. Ponadto wybielanie nie będzie miało sensu, jeśli palisz papierosy. Dlatego, jeśli zależy Ci na naprawdę białych zębach, to niestety konieczne jest odstawienie tej używki na stałe.