Jak nosić ołówkową spódnicę?

W ostatnim czasie ten typ spódnicy jest bardzo modny i doceniany przez projektantów i celebrytki. Jest to naprawdę bardzo uniwersalny element garderoby, który w ciekawy sposób można zestawić w różnych stylizacjach. Podstawową zasadą jest to, aby taka spódnica opinała a nie uciskała dolne partie ciała. Złamanie tej zasady powoduje uwydatnienie wszelkich mankamentów figury, a przecież nie to jest naszym zamiarem.

Spódnica dla każdej kobiety

Jest to jeden z nielicznych fasonów, który pasuje niemal do każdego typu figury. Najlepiej prezentuje się on na klepsydrach podkreślając ten idealny typ figury. Natomiast panie o figurze gruszki powinny się dobrze zastanowić, czy aby na pewno im ten fason pasuje, ponieważ dodatkowo powiększy on już i tak nie proporcjonalne biodra.zawszepieknie.pl

Spódnica ołówkowa może być noszona na bardzo wiele sposobów i być zestawiana z wszelkiego rodzaju koszulami, bluzkami, a nawet swetrami. Oto kilka uniwersalnych porad jak ją nosić.

  1. Ze spódnicą ołówkowa można zestawić zarówno koszulę wpuszczoną do środka jak i pozostawioną luzem na zewnątrz. W pierwszym przypadku będziesz prezentować się bardziej elegancko, natomiast jeżeli chcesz uzyskać mniej formalny look pozostaw ją na swobodnie zwisającą na zewnątrz.
  2. Tego typu spódnica może być noszona zarówno na elegancko jak i sportowo. Wystarczy tylko zmienić dodatki, od których zależy efekt końcowy. W wersji eleganckiej, połączysz ją z koszulą, marynarką i szpilkami. W tym drugim przypadku, wystarczy ze na górę ubierzesz t-shirt, top, bluzkę, a buty będą mniej eleganckie.
  3. W przypadku butów, każdy rodzaj może być dopasowany do spódnicy ołówkowej, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć.