Jak radzić sobie z nierówną opalenizną?

Opalona skóra wygląda pięknie, choć by to piękno osiągnąć, trzeba niejednokrotnie włożyć sporo wysiłku zarówno w samo opalanie, jak i utrzymanie jego efektów.

Często konieczne jest również radzenie sobie z nierówną opalenizną. Jaki jest na to najlepszy sposób?

Powody nierównej opalenizny 

Powodów nierównej opalenizny może być wiele. Winowajcami są często stroje kąpielowe oraz ubrania noszone w trakcie kontaktu ze słońcem. Niejednokrotnie powodem jest również nierównomierne nasłonecznienie miejsca, w którym się znajdujemy.

Nie bez znaczenia dla powstawania nierównej opalenizny jest także fakt, iż każda partia ciała opala się w innym tempie, powodując występowanie wyraźnych różnic w kolorze skóry. Często zdarza się także, że ciało opala się równomiernie, a jedyną partią pozbawioną opalenizny pozostaje twarz.

Ta sytuacja ma miejsce w wypadku osób, które nie mogą opalać twarzy ze względów zdrowotnych i używają wysokich filtrów SPF 50. Filtry te skutecznie blokują promienie słoneczne i pozostawiają skórę twarzy znacznie bledszą od reszty ciała. Na szczęście istnieją sposoby na to, by wyrównać koloryt i zmniejszyć kontrast. 

Sposoby na radzenie sobie z nierówną opalenizną 

Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z nierówną opalenizną. W wypadku chęci wyrównania koloru znacznie bledszej twarzy do reszty muśniętej słońcem skóry najlepiej sprawdzają się trzy podstawowe metody:

 • Stosowanie ciemniejszego podkładu 
 • Stosowanie samoopalacza 
 • Wyrównanie kolorytu przy pomocy bronzera

Stosowanie ciemniejszego podkładu

Stosowanie podkładu ciemniejszego od skóry twarzy, lecz zbliżonego odcieniem do koloru skóry opalonego ciała to jeden z podstawowych sposobów na wyrównanie nierównomiernej opalenizny.

 • W jaki sposób?

By wyrównać opaleniznę, należy wybrać właściwy kolor podkładu. Sztuką jest dobór takiego odcienia, by odpowiednio przyciemnić twarz, zbliżając jej wygląd do wyglądu reszty ciała, równocześnie nie dopuszczając do powstania efektu maski.

 • Zalety

Podkład stanowi idealny sposób na wyrównanie kolorytu skóry, równocześnie maskując wszelkie niedoskonałości. Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów o różnych odcieniach, dzięki czemu łatwo jest dobrać kosmetyk odpowiedni do stanu skóry oraz efektu, jaki chce się osiągnąć. Dodatkową zaletą wyrównywania opalenizny przy pomocy podkładu jest duża trwałość kosmetyku, który utrzymuje się na skórze przez długi czas.

 • Wady

Stosowanie ciemniejszego podkładu może powodować efekt maski, dlatego istotna jest uważna aplikacja i dokładne rozprowadzenie produktu na twarzy.

Stosowanie samoopalacza

Inną metodą wyrównywania opalenizny twarzy jest stosowanie samoopalacza.

 • W jaki sposób?

By osiągnąć zamierzony efekt, należy delikatnie nałożyć samoopalacz na nieopalone miejsce. W stosowaniu samoopalacza niezwykle istotne jest właściwe dobranie koloru – do bladej skóry lepiej dopasować jaśniejszy ton, by osiągnięty efekt był naturalny.

 • Zalety

Samoopalacz pozwala uzyskać trwałą i naturalnie wyglądającą opaleniznę. Możliwe jest także uzyskanie efektu krótkotrwałego poprzez zastosowanie samoopalaczy zmywalnych.

 • Wady

Stosując samoopalacz, należy pamiętać o precyzyjnym rozsmarowaniu produktu i uzyskaniu jednolitej warstwy, gdyż w przeciwnym razie na skórze mogą pojawić się trudne do usunięcia plamy.

wyrównanie opalenizny

Wyrównanie kolorytu przy pomocy bronzera

Skutecznym sposobem na wyrównanie opalenizny twarzy jest naniesienie na skórę pudru brązującego, zwanego także bronzerem.

 • W jaki sposób?

Wyrównywanie kolorytu twarzy przy użyciu bronzera powinno być wykonywane bardzo ostrożnie przy użyciu miękkiego pędzla umożliwiającego precyzyjną aplikację, co zapobiega powstawaniu smug. W następnej kolejności ten sam odcień bronzera należy nałożyć na linię włosów, skronie, żuchwę i okolice kości policzkowych w celu właściwego wymodelowania twarzy.

 • Zalety

Zastosowanie bronzera umożliwia uzyskanie naturalnego efektu i perfekcyjnego wymodelowania twarzy. Poza nadaniem skórze pożądanego odcienia metoda ta oferuje dodatkowo wyrównanie proporcji twarzy i nadanie jej bardziej regularnych rysów.

 • Wady

Wadę użycia bronzera w celu wyrównania opalenizny może stanowić konieczność posiadania pewnego doświadczenia w aplikacji makijażu w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

Bronzer wysokiej jakości 

Wysokiej jakości bronzery sprawdzające się w wyrównywaniu opalenizny można znaleźć w ofercie sklepu online Glowstore. W asortymencie sklepu znajdują się kosmetyki do makijażu wiodących marek, dające gwarancję idealnie wykonanego make-upu i doskonałego pokrycia nierówności w kolorycie skóry.

Wysokiej klasy produkty spełniają wymagania zarówno klientów indywidualnych, jak i profesjonalnych wizażystów. Bronzery dostępne w Glowstore to produkt, dzięki któremu wykonanie letniego makijażu stanie się znacznie łatwiejsze.