Jak stosować niemieckie proszki do prania?

W Polsce niezwykle popularne stało się sprowadzanie niemieckich produktów i środków czystości. Wynika to głownie z przekonania, iż są one lepszej jakości i charakteryzują się większym stężeniem składników piorących. Według opinii wielu osób, istnieje przekonanie, iż w przypadku produktów niemieckich wystarczy użyć znacznie mniejszą ich ilość w stosunku do Polskich odpowiedników, a efekt prania będzie taki sam. Kupują zagraniczne produkty nie zawsze jednak można być w pełni zadowolonym użytkownikiem. Warto więc zaczerpnąć wiedzy na temat tego, z jakich produktów niemieckich warto korzystać oraz czego definitywnie unikać.

Niemiecka chemia w Polsce – skąd się wzięła?

Produkty tego typu wzięły się głównie z dużych hipermarketów. Wielu handlarzy podróżujących na tereny niemieckie kupuje także takowe produkty i sprzedaje je po znacznie wyższych cenach na terenie kraju. Obecnie można stwierdzić, iż niemieckie produkty cieszą się stale wzrastającą popularnością ze względu na ich jakość oraz dobry stosunek ceny.

Na co uważać kupując niemieckie produkty?

Należy uważać przede wszystkim na wszelkiego rodzaju podejrzane sklepu oraz aukcje, które oferują produkty podobne wizualne, ale jednak będące zwykłymi podróbkami za część ceny oryginalnego wyrobu. Osoby, które pragną skorzystać z niemieckiej chemii piorącej powinny decydować się na jej zakup tylko w sprawdzonych sklepach, cieszących się dobrą renomą wśród zadowolonych klientów.

Aby odróżnić nieoryginalny produkt warto przeliczyć jego cenę w stosunku do kosztów jednego prania.

W przypadku dobrej jakościowo chemii, stosunek ceny do ilości prań nie powinien być mniejszy niż 1 złoty na 1 pranie. Warto także zwracać uwagę na kody kreskowe, które są w stanie powiedzieć konsumentowi skąd pochodzi dany produkt w rzeczywistości. Ciekawostką jest fakt, iż fałszerze często decydują się na przekładanie polskich proszków do niemieckich opakowań.

Jak używać niemieckiej chemii?

Kupując niemiecką chemię do prania warto wiedzieć w jaki sposób jej użytkować. Przede wszystkim należy zapamiętać, aby używać co najmniej 3 razy mniejszych „porcji” do prania niż w przypadku zwykłych, polskich produktów. Wynika to ze względu na nieco zmieniony skład zagranicznych specyfików, których jednak producenci nie są chętni do udostępniania. Liczne testy wykazały jednak, iż produkty z Niemiec są znacznie mocniejsze niż te, które są sprzedawane stacjonarnie w hipermarketach w kraju.

Dozowanie niemieckiej chemii nie różni się niczym od tej, która jest dostępna w zwykłych sklepach, oprócz tego, że trzeba wykorzystywać jej mniejszą ilość. Temperatury prania w niemieckiej chemii powinny być zgodne z metkami na odzieży oraz zaleceniami producenta na opakowaniu produktu. Jak widać, użytkowanie tego typu specyfików nie różni się niczym od tych, które dostępne są w wielu Polskich domach.

Czego unikać stosując niemiecką chemię?

Nie powinno się stosować przede wszystkim chemii pochodzącej z nieznanych i podejrzanych źródeł, ponieważ może ona zawierać szkodliwe związki chemiczne mogące zniszczyć odzież, a także negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Warto więc unikać niesprawdzonych handlarzy chemią oraz użytkowania jej w nadmiernych ilościach bez uprzedniego zapoznania się z jej specyfikacją i zalecanym dozowaniem.

Kupując niemiecką chemię warto unikać podejrzanych marek, które nie są popularne wśród klientów. Pomimo tego, iż produkty sygnowane logiem znanych producentów często są podrabiane to jednak w łatwy sposób można to zweryfikować i dotrzeć do miejsca, gdzie można zakupić tylko oryginalną chemię niemiecką.