Jak wybrać dobrą odżywkę do paznokci?

Od wielu lat każda kobieta może wybierać spośród wielu znanych marek, które oferują szeroką gamę kolorów lakierów do paznokci oraz wszelkich dodatkowych odżywek. Mnóstwo jest firm kosmetycznych, których produkty możemy zakupić w stacjonarnych drogeriach, hurtowniach lub przez Internet. Dzięki nowym badaniom i nowinkom kosmetycznym i naukowym, tworzone są coraz to nowsze i trwalsze lakiery i odżywki. Ostatnimi czasy została znacznie podniesiona świadomość składów wszystkich lakierów. Dlatego tak często można natknąć się w drogeriach na lakiery hipoalergiczne, bez zawartości acetonu czy formaldehydu.

odżywka do paznokciLakiery do paznokci są faktycznie dobre, jeśli trzymają się długo na paznokciach, szybko schną i nie stanowią zagrożenia chemicznego dla naszej skóry, oczu lub nawet układu oddechowego. Trwałe lakiery do paznokci możemy zakupić dziś w lepszych sklepach kosmetycznych i w popularnych drogeriach. Dużo ostatnio mówi się o lakierach winylowych lub termicznych czy hybrydowych. Coraz częściej reklamowane są lakiery niezawierające formaldehydu lub innych substancji, które prawnie dozwolone są do użytku w małych ilościach.

Odżywki do paznokci

Naturalne składniki w odżywkach do paznokci są najlepsze. Warto korzystać z naturalnych środków, które mają działanie wzmacniające paznokcie. Wiele odżywek nie tylko ma bardzo dobry skład, ale także wzbogaconych jest w aromatyczne olejki, które niwelują kojarzony z tradycyjnymi lakierami silny zapach. Dzisiejsze możliwości, które powstały dzięki badaniom i testom, pozwalają nam na stosowanie lakierów i odżywek bez zawartości niezdrowych składników i jeżeli mamy zdrowe i mocne paznokcie warto takie lakiery wybierać. Współcześnie obserwujemy powrót do naturalnych substancji w kosmetyce – po okresie przerwy ludzie na nowo docenili pozytywne właściwości jakie mogą dawać składniki zielarskie.

Odżywki do paznokci mają za zadanie odbudować powłokę paznokcia, zwłaszcza jeżeli są mocno zniszczone, np. przez nieodpowiednią pielęgnację. Jeżeli np. „skubiemy” paznokcie, obgryzamy je, piłujemy w nieodpowiedni sposób lub źle „ściągamy” hybrydę, wówczas może okazać się, że nasze paznokcie wymagają dodatkowej opieki. Odżywki do paznokci są stosowane przez wiele osób dzięki swoim właściwościom odbudowywującym. Firmy kosmetyczne co pewien czas wypuszczają na rynek wysokiej jakości odżywki, których skład nie powoduje żadnych uczuleń czy reakcji alergicznych. Odżywki do paznokci są produkowane z użyciem naturalnych składników, odpowiednio dobranych do aktualnego stanu skóry.

Wybór najlepszej odżywki

Takie naturalne odżywki, które z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby z tendencjami do uczuleń czy takie, które mają bardzo zniszczoną płytkę paznokciową proponuje m.in. producent Sophin Cometics. Decydując się na wybranie dla siebie odpowiedniej odżywki warto sprawdzić jakie właściwości przypisał jej producent – istnieją odżywki odbudowujące, wyrównujące płytkę paznokcia, przyspieszające wzrost czy utwardzające. Wybierając taki rodzaj odżywki, której skład będzie dopasowany do stanu naszych paznokci, mamy pewność, że w krótkim czasie.