Jak wybrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to jeden z ulubionych elementów biżuterii, po który kobiety sięgają najchętniej. Jednak ich dobór i dopasowanie do kształtu twarzy może okazać się niemałym wyzwaniem. Kluczowe jest dokładnie określenie tego, jaką formę ma nasza twarz. Bardzo ważna jest również fryzura. Idealne dopasowanie kolczyków, nie tylko podkreśli nasz charakter i dopełni stylizację, ale też uwydatni to, co w nas najpiękniejsze. Jeśli wiesz, jakie modele kolczyków będą idealne dla Ciebie, pamiętaj, by wziąć pod uwagę również swoją urodę. Twoja skóra ma ciepły, oliwkowy odcień? Sięgaj po kolczyki z kolorowymi kamyczkami, rubiny i cytryny wykończone złotem. Odcienie te będą również pięknie współgrały z blondynkami o bladej cerze obsypanej złocistymi piegami. Twoja skóra ma odcień ziemi, a włosy wpadają w chłodne tony? Kolorem przewodnim biżuterii idealnej dla Ciebie jest srebro. Stylizacje możesz dopełniać kolczykami z topazem, diamentami lub perłami.

Kolczyki dla twarzy owalnej

kolczykiTwarz owalna, czyli wysokie czoło, delikatnie wysunięty podbródek i delikatne rysy. To bardzo popularny kształt kobiecych twarzy, który pozwala na szaleństwo z każdą biżuterią. Twarz owalna nie potrzebuje maskowania, czy też podkreślania. Delikatne rysy idealnie komponują się z kolczykami o każdym kształcie i długości. Dla fanek awangardy to również dobra wiadomość, gdyż śmiało mogą sięgać po ciężkie nausznice w stylu rockowym. Jest jednak jeden model kolczyków, który wyjątkowo współgra z tym typem twarzy. To duże, cienkie koła!

Kolczyki dla okrągłej twarzy

Charakterystyczną cechą okrągłej twarzy jest bardzo niskie czoło, które może delikatnie zaburzać jej proporcje. Dodatki powinny być więc przeciwieństwem tej formy. Dobierając do okrągłej twarzy, okrągłe kolczyki optycznie dodasz jej kilogramów. Dlatego sięgaj po modele długie i kanciaste. Doskonale sprawdzą się kolczyki w formie wiszących łańcuszków, trójkątów, kwadratów. Doskonale z okrągłą twarzą będą komponować się odważne, geometryczne formy. Z powodzeniem, możesz nosić je w wersji długiej, wiszącej, jak i kolczyków wkrętek.

Twarz trójkątna a właściwy dobór kolczyków

Twarz trójkątna wyróżnia się bardzo ostrymi rysami i liniami. Jej typowymi cechami są szeroko rozstawione kości policzkowe, które schodzą się do wąskiego podbródka. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy o trójkątnym kształcie, wybieraj kolczyki, które optycznie złagodzą jej ostre linie. Doskonale więc sprawdzą się wkrętki, średniej długości kolczyki owalne lub małe kółka. Jeśli marzysz o długich kolczykach, wybierz model w kształcie żyrandola, który najwięcej ozdób będzie miał w okolicach brody. Bogato zdobiona dolna część biżuterii pozwoli optycznie zrównoważyć przestrzeń wokół wąskiego podbródka, nadając Twojej twarzy odpowiednich proporcji. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku, średniej długości wiszące kolczyki z piórkami.

Idealne kolczyki dla twarzy kwadratowej

kolczykiKwadratowy kształt twarzy to jedna z najczęściej spotykanych form. Charakteryzuje się szerokim i wysokim czołem, zarysowanymi kośćmi policzkowymi i piękną, wyraźną linią żuchwy. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką twarzy o kształcie kwadratu, unikaj kolczyków z ostrymi krawędziami. Poza tym masz pełną dowolność w szaleństwie wyboru! W Twoim przypadku idealnie sprawdzą się duże koła, bogato zdobione łezki, długie kolczyki z piórami, kolczyki kaskadowe, łańcuszki zakończone kulami. Nadadzą one twarzy delikatności, lekkości i złagodzą jej wyraziste kości policzkowe. Dowolność w wyborze kolczyków dotyczy również ich długości. Śmiało możesz sięgać po modele sięgające nawet do ramion. Panie, których twarz jest również pulchna, powinny postawić na kolczyki owalne, które optycznie wyszczuplą jej zbyt krągłe rysy.

Kolczyki pasujące do twarzy prostokątnej

Prostokątna twarz charakteryzuje się tym, iż jest wąska i pociągła. Dobrze dobrane kolczyki mają więc sprawić, że zostanie ona optycznie poszerzona i nada jej równych proporcji. Posiadaczki tego typu twarzy powinny sięgać po kolczyki asymetryczne o dużych i wyrazistych formach. Im większe modele, tym twarz staje krótsza i szersza, co działa na jej korzyść. Doskonale sprawdzą się półksiężyce, kwadraty i koła. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy prostokątnej i nie lubisz dużych kolczyków, wybierz kolorowe i wyraziste wkrętki. Mieniące się różnymi odcieniami małe kamyczki, odwrócą uwagę od ostrych rysów twarzy.