Jak wybrać zespół weselny?

Organizacja wesela jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w naszym życiu. Każdy z nas marzy bowiem o idealnym weselu. Dlatego taką wielką wagę przywiązuje się do odpowiedniego zespołu, który będzie umilał zabawę naszym gościom. Wesele jest wspaniałym wydarzeniem, które należy uczcić we właściwy sposób. W tym celu na wesela zatrudniane są całe zespoły, muzycy i soliści. Oprawa muzyczna stanowi kluczową rolę w całym wydarzeniu, ponieważ muzyka towarzyszy nam cały czas. Śpiew i gra na instrumentach muszą być więc wykonane jak najlepiej. Wybór zespołu weselnego dość często jest bardzo czasochłonnym zajęciem, jednak trzeba poświęcić dość dużo czasu na rozmowy z muzykami oraz na uzgodnienie stawki. Dodatkowo, należy pamiętać, że zespół musi spełniać nasze oczekiwania. Oprawa muzyczna wydarzenia takiego jak wesele, odgrywa ważną rolę. Z wesela bowiem pozostaną wspomnienia, zdjęcia i filmy. Warto więc odpowiednio rozpocząć poszukiwania, by wesele zostało dobrze przeżyte i zapamiętane.

Zespół a wodzirej

zespół na wesele - taniec pary młodejCzęsto zespół weselny oferuje usługi wodzireja. Wodzirej to osoba, której zadaniem jest zabawianie gości i ustalanie w jaki sposób odbywa się uroczystość. Ogłasza on przerwę w tańcu i prowadzi każdy występ zespołu. Nie zawsze jednak usługi wodzireja idą w parze z usługami zespołu. Najczęściej jednak możemy trafić na zespół, który bawi gości jedynie muzyką i śpiewem. Wodzirej dodatkowo zaprasza wszystkich weselnych gości do tańca oraz różnych zabaw, których zorganizowanie często jest właśnie jego zadaniem. Dlatego też warto zwrócić uwagę, jakie usługi mogą pełnić muzycy poza graniem i śpiewaniem. Wiele jest zespołów na wesele oraz wodzirejów, którzy reklamują się na portalach internetowych. Wybór odpowiednich osób może być trudnym zadaniem, jednak jest to kwestia której nie można pominąć. Zespół musimy więc wybrać na długo przed zaplanowaną uroczystością, zwłaszcza jeśli nasze wesele odbywa się w terminie dogodnym dla wielu par. Zawsze można skorzystać z oferty polecanej przez naszych znajomych.

Wybór gatunku muzycznego

Dużo zależy od upodobań muzycznych Pary Młodej oraz gości weselnych. Każdy bowiem może mieć inne preferencje muzyczne, co może utrudnić określenie jednego gatunku muzycznego. Zawsze jednak można wybrać zespół, który zagra nam klasyczne i romantyczne piosenki. Hity polskie lub zagraniczne są cenione na każdym weselu, jeżeli tylko ich wykonanie odpowiada gościom weselnym. Wybór gatunku muzycznego na wesele zależy również od predyspozycji i umiejętności danego zespołu. Zawsze można ustalić jeden lub parę gatunków, które nie ‘’odbiegają od normy’’. Osoby grające na weselach często, będą podatne na jakiekolwiek zmiany w repertuarze. Warto więc poświęcić więcej czasu na poszukiwania odpowiedniego zespołu na nasze wesele. Dodatkowo, należy wszelkie propozycje omówić z członkami zespołu, w celu sprawnej i przyjemnej współpracy.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zespołu Trzy i pół oferującego usługi na Śląsku.