Jakich efektów można się spodziewać po treningu EMS?
Odchudzanie to temat, który przewija się w mediach społecznościowych niemalże codziennie. Obecnie trendem jest posiadanie doskonale wymodelowanego ciała, jak i tężyzny fizycznej. Przyjmuje się, że każdy człowiek, który dba o siebie, powinien wyglądać niczym grecki bóg. Aby przyśpieszyć proces odchudzania oraz zwiększania masy mięśniowej, często wykorzystuje się najnowsze technologie, takie jak np. elektrostymulacja.
Na czym polega elektrostymulacja mięśniowa?
Ten typ treningu polega na zastosowaniu odpowiedniego kombinezonu wyposażonego w szereg czujników oraz elektrod, które przylegają do ciała osoby ćwiczącej. Dzięki elektrostymulacji impulsy z mózgu przekazywane są do mięśni znacznie szybciej niż odbywa się to tradycyjnie. Można powiedzieć, że EMS jest wspomagaczem treningu, ponieważ przyśpiesza reagowanie mięśni na pozostałe bodźce. Elektrostymulacja znacznie przyśpiesza spalanie tłuszczu oraz przyrost masy mięśniowej przy ograniczeniu wysiłku fizycznego, który potrzebny jest do osiągnięcia celu.
Po co wykonywać elektrostymulację?
Ta metoda ćwiczeń może być wykorzystywana przez osoby zapracowane, nastawione na szybkie efekty oraz ludzi niepełnosprawnych. Warto wiedzieć, że trening EMS pozwala na uzyskanie świetnych efektów przy minimalnych nakładach wysiłku fizycznego. Jest to dobre rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, które mają ograniczoną ruchomość, ale jednak chcą być sprawne. Ludzie, którzy posiadają zbyt mało czasu na to, aby zadbać o własne ciało, również mogą zdecydować się na ten typ ćwiczeń, ponieważ wymagają one znacznie mniej czasu niż tradycyjny trening na siłowni.
Co można osiągnąć za pomocą treningu EMS?
Trening EMS pozwala na szybkie osiągnięcie efektów w odchudzaniu, ale także przyrostach masy mięśniowej. Stymulacja elektrodami powoduje znacznie większe rozrosty mięśni bez potrzeby nadmiernego angażowania wysiłku fizycznego, tak jak w przypadku tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Trzeba też nadmienić, że ten proces znacznie przyśpiesza osiągnięcie dobrych efektów „ćwiczeń”, dzięki czemu ogranicza czas potrzebny na ten cel.
Dobrze wiedzieć także, że trening EMS jest przeznaczony niemalże dla każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia. Przeciwskazaniem do stosowania tej metody odchudzania są wstawki serca, które mogą mieć negatywny wpływ na odczyty elektrod i czujników. Efekty po treningu elektrostymulacji można zauważyć już po kilku sesjach w profesjonalnym studiu pod okiem specjalistów.
Za i przeciw – elektrostymulacja EMS
Wybór metody treningu jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala zmaksymalizować efekty jakie dana osoba chce osiągnąć. Warto określić swoje własne preferencje, dzięki którym można dopasować trening idealnie do kandydata. Często można także wprowadzić elektrostymulację jako uzupełnienie podstawowego treningu i diety odchudzającej. Ćwiczenia EMS powinny być przeznaczone głównie dla osób, które nie mogą poświęcić się całkowicie tradycyjnym ćwiczeniom, które zaangażują wszystkie partie mięśni oraz wymagać będą wysiłku fizycznego. Za wyborem tej metody przemawia też fakt, że pozwala ona przyśpieszyć regenerację ciała oraz zwiększa kondycję człowieka nawet o kilkanaście procent bardziej niż w stosunku do zwykłych ćwiczeń na siłowni.
Reasumując – można śmiało stwierdzić, że EMS jest innowacją na rynku fitness i będzie to stale rozwijająca się dziedzina wśród kulturystów, ale także zwykłych osób, które pragną pracować nad wyglądem własnego ciała. Powszechnie wiadomo, że w dzisiejszych czasach wygląd odgrywa niezwykle ważną rolę, a więc ćwiczenia tego typu mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ale także niepełnosprawnych. Rozpoczynając trening EMS w Lublinie, należy jednak wybierać tylko i wyłącznie renomowane studia oraz trenerów.