Jakie są przeciwwskazania do modelowania ust kwasem hialuronowym?

Obecnie wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w gabinetach kosmetologicznych. Dzięki niemu pacjentki mogą cieszyć się pełnym uśmiechem, wyrównaną linią czerwieni ust, a także – silnym nawilżeniem swoich warg. Na czym jednak polega przeprowadzenie zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym i czy istnieją przeciwskazania do jego przeprowadzenia? 

Wiele kobiet dba o swój wygląd zewnętrzny i różnymi metodami stara się go podkreślić bądź poprawić drobne niedoskonałości. Wypełnienie ust zalicza się do nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, gdzie efekty po określonym czasie znikają. W efekcie sam zabieg jest bezpieczny i chętnie wykonywany nawet przez niezdecydowane pacjentki. 

Kwas hialuronowy do powiększenia ust – czy jest to bezpieczne? 

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, dlatego jego wykorzystanie w medycynie estetycznej jest niezwykle szerokie. Z racji tego, że w ramach naturalnych procesów organizmu jest on rozkładany, same zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są niezwykle bezpieczne. Nie istnieje ryzyko pojawienia się powikłań w postaci deformacji ust. 

Kwas hialuronowy, który wstrzykiwany jest w czerwień wargową pozwala na wymodelowanie kształtu ust, przy jednoczesnym ich delikatnym powiększeniu. Efekt takiego zabiegu jest bardzo naturalny. 

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym – krok po kroku 

Jak zatem wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym? W pierwszej kolejności w celu jego przeprowadzenia powinniśmy się udać jedynie do sprawdzonego centrum medycznego, gdzie przed wykonaniem zabiegu pacjent ma możliwość konsultacji ze specjalistą. To właśnie podczas tej wizyty sprawdzane jest, czy pacjentka nie posiada żadnych bezwzględnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu ani czy nie jest uczulona na żaden ze składników preparatu – w tym na kwas hialuronowy. Podczas konsultacji ustalany jest również efekt, jaki pacjentka chciałaby osiągnąć. 

Sam zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest zatem bezbolesny, a także nieinwazyjny. Proces podawania kwasu hialuronowego polega na iniekcji 1 ml preparatu w obrębie ust, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. 

Po samym zabiegu pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza. Efekt jest widoczny po około dwóch tygodniach, kiedy z obrębu ust znikną wszystkie drobne zasinienia. 

Przeciwskazania do zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym 

Jak przy każdym zabiegu, modelowanie ust kwasem hialuronowym posiada swoje przeciwskazania. Bezwzględnie zakazane jest poddawanie się temu zabiegowi przez pacjentki będące w ciąży bądź karmiące piersią. W okresie ciąży i w trakcie laktacji zabronione jest wykonywanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Bezpieczeństwo dziecka jest o wiele ważniejsze niż estetyczne podkreślenie ust, zwłaszcza, że trudno jest przewidzieć efekt przyjęcia się kwasu hialuronowego u kobiet w ciąży. Może się zdarzyć, że kwas zostanie odrzucony przez organizm, w efekcie – zabieg będzie wykonany bezcelowo. Zdarza się, że u kobiet w ciąży bądź w trakcie laktacji pojawiają się objawy uczulenia, które bezpośrednio zagrażają życiu matki i dziecka. 

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym należy zaliczyć także choroby nowotworowe. Leki i zabiegi lecznicze przeprowadzane u pacjentów onkologicznych wykluczają możliwość zastosowania takich preparatów. 

Z modelowania ust kwasem hialuronowym powinny zrezygnować także osoby, u których pojawiają się problemy z gojeniem tkanki skórnej. Z racji tego, że w celu podania kwasu dokonuje się iniekcji cienką igłą, u osób z tendencją do powstawania blizn, zamiast powiększonych ust, może dojść do przerostu kolagenu, a co się z tym wiąże – pojawienia się nieestetycznych bliznowców. 

usta

Zabiegu nie można także przeprowadzić u osób z istniejącą infekcją bakteryjną lub wirusową ust. 

Czy warto zdecydować się na powiększenie ust kwasem hialuronowym? 

Doskonałym sposobem na delikatne poprawienie swojej urody jest modelowanie ust we Wrocławiu w CM Medus. Kwas hialuronowy, stosowany przez specjalistów z tej kliniki, u znacznej większości pacjentów jest bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań przy jego stosowaniu. Zaletą modelowania ust kwasem hialuronowym są szybkie efekty, które utrzymują się nawet do 15 miesięcy

Dodatkowo zabieg jest bezbolesny i nie wymaga od pacjenta zbędnych przygotowań. Po samym jego wykonaniu pacjentki cieszą się pełnymi, równymi oraz nawilżonymi wargami.