Kiedy przyda nam się wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, wokół którego narosło przez lata wiele mitów i nieprawdziwych informacji, które poskutkowały niechęcią pacjentów do jego wykonywania. Jednak ostatnimi czasy ten sposób na uzyskanie idealnie białego uśmiechu cieszy się coraz większą popularnością, która stale rośnie. Kiedy warto poddać się wybielaniu zębów? Czy cały proces jest bezpieczny, czy może jednak niesie za sobą duże ryzyko uszkodzenia szkliwa? Sprawdź poniższy artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na najistotniejsze w tej kwestii pytania.

Wybielanie zębów, a bezpieczeństwo i zdrowie szkliwa

Wiele osób błędnie uważa, że wybielanie zębów w zakładzie stomatologicznym jest zabiegiem niebezpiecznym, które niesie za sobą duże ryzyko uszkodzenia szkliwa. Na szczęście nie jest to prawdą. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym, wykonane za pomocą specjalnych do tego narzędzi i preparatów, to proces w stu procentach bezpieczny, który nie wpływa negatywnie na stan uzębienia, a jedynie pozwala pozbyć się nieestetycznych przebarwień oraz nadać zębom nieskazitelnie biały odcień. Duży wpływ na bezpieczeństwo tego zabiegu ma rozwój innowacyjnych technologii dentystycznych oraz możliwość wyboru konkretnej metody, których obecnie dostępnych jest kilka.

Należy pamiętać, że przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów, trzeba je do tego odpowiednio przygotować. Ważne jest przeprowadzenie konsultacji z dentystą, który na podstawie wywiadu wykluczy ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procesu, a także dokładne sprawdzenie stanu uzębienia. W przypadku konieczności wyleczenia jakichkolwiek chorób zębów lub dziąseł wybielanie należy przełożyć na później. Ważnym elementem przygotowywania szkliwa do wybielania jest jego dokładne oczyszczenie. Zęby powinny zostać poddane procesowi skalingu lub piaskowania w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz zgromadzonego na szkliwie kamienia. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów można przystąpić do wybielania. Dlatego decydując się na wybielanie zębów należy udać się do zaufanego stomatologa w Szczecinie.

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie?

Brak idealnego uśmiechu jest często powodem do znacznej utraty pewności siebie. Pożółknięte od palenia tytoniu szkliwo, nieestetyczne plamy na zębach lub przebarwienia spowodowane nagromadzonym od dłuższego czasu kamieniem sprawiają, że rzadziej się uśmiechamy i czujemy mniej komfortowo podczas rozmowy twarzą w twarz zarówno w sytuacjach towarzyskich na gruncie prywatnym, jak i podczas zadań służbowych. Ponadto zaniedbane zęby sprawiają, że wydajemy się o wiele mniej godni zaufania oraz mniej higieniczny. Oznacza to, że uśmiech ma ogromny wpływ na całe nasze życie oraz ogólne samopoczucie psychiczne.

Idealnie białe zęby poprawiają nasze samopoczucie i sprawiają, że chętniej się uśmiechamy. To z kolei ma wpływ na to, za jaką osobę jesteśmy postrzegani. Pozytywnie nastawione i pogodne osoby są obdarzane większą sympatią, dzięki czemu łatwiej nawiązuje im się nowe relacje z ludźmi zarówno prywatne, jak i biznesowe. Osoby o zadbanym uśmiechu zapadają w pamięć oraz są postrzegane jako bardziej profesjonalne i schludne. Dodatkowo idealnie białe zęby mają ogromny wpływ na naszą własną odwagę oraz pewność siebie. Są także piękną, naturalną ozdobą i doskonale prezentują się w każdej sytuacji. Olśniewający uśmiech może zawrócić w głowie oraz przyda się, gdy chcemy wzbudzić czyjeś zaufanie. Dodatkowo wybielanie zębów jest kolejną motywacją do tego, aby naprawdę dobrze dbać o zęby. Choć zastosowanie metody z lampą Zoom jest bardzo efektywne, to aby rezultaty się utrzymały, należy regularnie szczotkować zęby, używać nici oraz płynu do płukania ust, a także unikać tytoniu. Może to być doskonała motywacja do rzucenia palenia oraz lepszego dbania o higienę jamy ustnej.