Na czym można oszczędzić przy organizacji wesela?

Ślub i wesele to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu W obliczu rosnących cen towarów i usług wiele par zastanawia się, w jaki sposób zoptymalizować wydatki weselne, tak aby nadal świetnie się na nim bawić

Warto ustalić swój maksymalny budżet weselny oraz podzielić go na poszczególne kategorie wydatków. Wśród nich będą znajdować się z pewnością takie, na których będzie można zaoszczędzić dość duże sumy pieniężne lub z których będzie można całkowicie zrezygnować.

Organizacja wesela w mniej popularnym terminie

Największy koszt organizacji wesela przypada w sobotę w miesiącach cieszących się szczególną popularnością, tj. od czerwca do października. Być może warto przemyśleć zorganizowanie wesela w mniej popularnym dniu i miesiącu. Nie gorszym pomysłem może okazać się organizacja imprezy weselnej w piątek lub nawet w środku tygodnia.

Rezygnacja z kupna drogiej sukni ślubnej i drogich dodatków

Czy kupno drogiej sukni z żurnala jest rzeczywiście niezbędne do zorganizowania udanego wesela? Niekoniecznie. Może lepszym, a przede wszystkim oszczędniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wypożyczalni sukien ślubnych, w której można wybrać modną, a niekiedy nawet i wcale nienoszonej jeszcze garderobę i dodatki, co pozwoli na wygenerowanie całkiem sporej kwoty oszczędności.

Rezygnacja z drogiej limuzyny

Wiele par marzy o tym, aby do ślubu pojechać pięknie przystrojoną, ekskluzywną limuzyną. Jeżeli jednak zależy nam na ograniczeniu wydatków weselnych, lepszym pomysłem będzie ładne i gustowne przystrojenie naszego auta lub auta któregoś ze świadków.

Rezygnacja z niektórych atrakcji dla gości

Zastanówcie się, czy nie warto zrezygnować z pewnych atrakcji. Obecnie możemy wybierać spośród ich wielu rodzajów, np. bar z drinkami, fontanna czekoladowa, fajerwerki, fotobudka itp. Może zamiast pokazu fajerwerów lub popularnej fotobudki warto skorzystać z tańszych, lecz równie atrakcyjnych alternatyw, np. zdjęcia robione zwykłym aparatem bądź niezapomnianym Polaroidem czy też puszczanie lampionów.

Rezygnacja z niektórych dodatków

Szykując się do wesela, na naszej liście pojawia się mnóstwo dodatków. Spokojnie z niektórych można zrezygnować lub zastąpić je innymi, tańszymi zamiennikami. Osoby szukające oszczędności powinny dokonać dokładnej analizy i ocenić, czy wszystkie te dodatki są naprawdę konieczne do organizacji wesela.  

Przykładem może być kupno podziękowań dla gości. Być może warto z nich całkowicie zrezygnować, natomiast zamiast kupna wysublimowanych lub wykonanych na zamówienie zaproszeń lepiej wykonać je ręcznie. Będzie nas to kosztować znacznie taniej, a efekt osiągniemy ten sam.

Kupno ozdób

Wprawdzie trudno sobie wyobrazić nieprzyozdobiony stół weselny, samochód czy Kościół, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że równie piękną co i drogą opcję będą stanowić ozdoby wykonane z bukietów żywych kwiatów, które i tak potem wylądują w koszu. Zamiast tego wykorzystajmy ozdoby, które można o wiele taniej nabyć w sklepie. 

Jeżeli nie wyobrażamy sobie wesela bez żywych, ciętych kwiatów, zamiast kupna całych bukietów, równie gustownie będą wyglądać wazony, w których będą znajdować się pojedyncze, żywe kwiaty. 

Firmy świadczące usługi weselne

Należy dobrze zastanowić się, które usługi rzeczywiście powinniśmy zlecić na zewnątrz, z których zrezygnować, a których realizacji podjąć się własnym sumptem. Najlepszym tego przykładem są firmy świadczące kompleksowe usługi związane z organizacją wesel i ślubów. Wynagrodzenie dla takich firm potrafi być naprawdę pokaźne, więc może organizacją wesela lepiej byłoby zając się samemu. Nie jest to wcale takie trudne, o ile zrobimy dokładny plan, tego co potrzebujemy i zaczniemy realizować go z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Na rynku warto szukać również okazji i skierować swoje kroki do młodych usługodawców, których ceny są o wiele niższe niż firm posiadających już wieloletnią renomę i doświadczenie. Nie należy także zapominać o tym, że jeżeli jednak podejmiemy decyzję o zleceniu pewnych usług na zewnątrz, to lepiej nawiązać współpracę z firmą, która podejmie się ich realizacji w sposób kompleksowy. Z reguły koszt takiej komplementarnej usługi będzie tańszy, niż gdybyśmy mieli każdą z nich zlecać innemu usługodawcy.

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna to kolejny temat rzeka. Chociaż powszechnie utarło się, że nie ma prawdziwego wesela bez orkiestry, to coraz więcej par decyduje się na skorzystanie z usług dobrego Dj-a, którego usługi są znacznie tańsze niż orkiestry, często złożonej z 4-6 osób. Do tego dochodzi jeszcze wydatek związany z zapewnieniem członkom orkiestry miejsca przy stoliku oraz wykupieniem dodatkowych porcji jedzenia i napojów, co jeszcze bardziej podwyższa końcowy koszt usługi. 

wesele

Zaletą skorzystania z usług Dj-a jest możliwość skomponowania indywidualnej listy utworów muzycznych oraz kilkukrotnie mniejszy koszt za tzw. „talerzyk” niż w przypadku wynajęcia orkiestry.

Wesele we Wrocławiu – skorzystaj z wyjątkowej oferty!

Narzeczonych, którzy chcieliby zorganizować wesele we Wrocławiu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Hotelu Jasek Premium, w którym do dyspozycji gości są aż 3 sale weselne mogące pomieścić 60,100 lub 200 osób. Dzięki temu będą mieli Państwo możliwość dobrania wielkości sali optymalnie do liczby gości oraz do swoich potrzeb. 

W ramach oferty proponujemy również skorzystanie z wyjątkowego menu potraw przyrządzanych przez doświadczonych kucharzy oraz z możliwości rezerwacji noclegu dla Nowożeńców i gości.