Najlepsze zabiegi na odmładzanie dłoni

Skóra dłoni jest szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych. Ze względu na swoją budowę anatomiczną jest znacznie bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające od skóry twarzy i wolniej się regeneruje. Wszystko to sprawia, że skóra dłoni jest jedną z części ciała, które najwcześniej pokazują upływ czasu.

Oznaki starzenia się na dłoniach

Istnieje wiele różnorodnych oznak starzenia się skóry na dłoniach. Wśród najczęściej występujących można wymienić:

  • marszczenie i utratę jędrności skóry,
  • pojawienie się plam i przebarwień wywołanych ekspozycją na światło UV,
  • pojawienie się suchych obszarów,
  • uwydatnienie żył na rękach,
  • żółknięcie paznokci
  • odstawanie suchych skórek.

Jak zapobiegać starzeniu dłoni domowymi sposobami?

Starzeniu dłoni można zapobiegać, stosując różnorodne domowe sposoby pozwalające spowolnić proces degeneracji skóry i pomagające zachować młodość na dłużej.

Działania profilaktyczne

Podstawę dbania o dłonie stanowi łagodne, naturalne mydło, które nie wysusza skóry i nie powoduje reakcji alergicznych. Niezwykle istotne jest również unikanie kontaktu z silnymi detergentami, dlatego przy wykonywaniu prac domowych polecane jest zakładanie rękawiczek ochronnych.

Codzienne nawilżenie i ochrona

W celu zadbania o odpowiednie nawilżenie skóry dłoni niezbędne jest stosowanie dobrego kremu do rąk po każdym myciu i za każdym razem, gdy skóra wydaje się sucha. Krem ten powinien dobrze się wchłaniać i zawierać substancje nawilżające, ochronne oraz kojące, takie jak gliceryna, aloes, pantenol czy też alantoina. W wypadku wystawiania dłoni na działanie promieni słonecznych polecane jest stosowanie kremów z filtrami SPF.

Peeling dłoni

By zapobiegać starzeniu dłoni, warto raz w tygodniu przeprowadzać peeling przy pomocy specjalnych kosmetyków do rąk lub cukrowego peelingu do ciała. Po złuszczeniu naskórka konieczne jest zadbanie o dodatkowe nawilżenie przy pomocy masek do dłoni, serum lub kremu odżywczego zawierającego witaminę C.

Domowe zabiegi mogą spowolnić starzenie dłoni i poprawić ich wygląd, nie są jednak w stanie zniwelować wszelkich oznak upływu czasu. W celu usunięcia przebarwień i przywrócenia skórze właściwego napięcia konieczne może okazać się skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej przeznaczonych do rewitalizacji dłoni.

Zabiegi odmładzania dłoni

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów pozwalających skutecznie przywrócić dłoniom młodszy wygląd. Część z nich została opracowana specjalnie z myślą o tej części ciała, inne stanowią modyfikacje zabiegów wykonywanych na innych obszarach. Do najpopularniejszych zabiegów odmładzania dłoni należą ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz zabiegi osoczem bogatopłytkowym.

pielęgnacja dłoni u kosmetyczki

Kuracja kwasem hialuronowym

Kuracja kwasem hialuronowym stanowi najbardziej skuteczną metodę zapobiegania oznakom starzenia dłoni. Dzięki podaniu tej substancji do głębszych warstw skóry można ją wyrównać oraz zwiększyć napięcie i jędrność, uzyskując efekt odmłodzenia. Zaaplikowanie kwasu w formie żelu wydłuża jego wchłanianie i sprawia, że efekty utrzymują się dłużej, nawet do półtora roku. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego trwa od 10 do 30 minut i wykonywany jest przy znieczuleniu dłoni specjalną maścią, dzięki czemu ostrzykiwaniu nie towarzyszą dolegliwości bólowe. Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć bezpośrednio po zabiegu.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym stanowi niezwykle skuteczną, a przy tym bardzo bezpieczną metodę odmładzania dłoni. Polega na wstrzyknięciu pod powierzchnię skóry pozyskiwanego z krwi pacjenta osocza, które zawiera naturalne czynniki wzrostu rewitalizujące skórę. Podanie osocza uaktywnia naturalne procesy naprawcze, co pozwala uzyskać jędrną, odżywioną i odmłodzoną skórę. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach i powinny utrzymać się przez sześć miesięcy.

Polecany gabinet medycyny estetycznej w Gdańsku

Jeśli chcesz zdecydować się na jeden z opisywanych przez nas zabiegów, to dobrym wyborem dla Ciebie będzie gabinet medycyny estetycznej w Gdańsku Pawła Kwaśniewicza, który oferuje szeroki wachlarz zabiegów przeciwstarzeniowych (anti-aging). Placówka stosuje  najnowsze rozwiązania i oferuje swoim pacjentom tylko sprawdzone, przebadane farmakologicznie produkty wiodących firm. Każdy zabieg przeprowadzany jest wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza przy zastosowaniu szerokiej wiedzy anestezjologicznej pozwalającej redukować ból i maksymalizować komfort pacjentów. Specjaliści z gabinetu medycyny estetycznej Pawła Kwaśniewicza w Gdańsku dążą do wyważenia metod małoinwazyjnych, stymulując ponadto pacjentów do podejmowania zachowań z zakresu zdrowego przeciwdziałania procesom starzenia.