Odżywki do paznokci oparte na naturalnych składnikach

Częste malowanie paznokci może znacząco obciążyć naturalną płytkę. Popularne obecnie malowanie paznokci lakierami hybrydowymi lub żelowymi oraz przedłużanie pytki mogą  znacząco pogorszyć stan paznokci, nawet jeśli te wcześniej były silne i zdrowe. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju odżywki, które zregenerują zniszczoną płytkę.  W odpowiedzi na oczekiwania klientów, producenci z miesiąca na miesiąc polepszają receptury swoich odżywek, tak aby klientki mogły jak najszybciej zobaczyć pierwsze pozytywne efekty.

Dobre odżywki do paznokci

Obecnie rosnącą popularnością cieszą się odżywki do paznokci wzbogacone naturalnymi ekstraktami np. z ogórka czy marchwi, które wzmacniają płytkę, zapobiegają rozdwajaniu się oraz głęboko nawilżają. Wzbogacenie witaminami maksymalnie zregeneruje nawet najbardziej zniszczone paznokcie. Witamina A oraz E w największym stopniu wpływa na nawilżenie płytek paznokci. Niedobory tych witamin mogą znacząco wpłynąć na wygląd paznokci. Odżywki do paznokci w swoim składzie bardzo często zawierają minerały takie jak magnez bądź mangan, które pełnią w głównej mierze funkcje budulcowe. Niekiedy odżywki posiadają dodatek oleju organowego, który jest powszechnym składnikiem wielu kosmetyków zarówno do włosów jak i paznokci. Naturalne odżywki do paznokci są często wzbogacane ekstraktami z konkretnych ziół. Skrzyp jest ziołem od lat wykorzystywanym do dbania o piękne płytki paznokci.

kosmetyki profesjonalne do paznokci

Jego dodatek zapewni piękny wygląd i regeneracje uszkodzeń paznokci.  Na rynku można wyróżnić odżywki, które się wchłaniają oraz te które pozostają na paznokciu tworząc powłoczkę niczym lakier. Niektóre z nich mogą stanowić świetną bazę pod lakier, która sprawi, że paznokcie będą chronione i nie ulegną przesuszeniu. Przed zakupem koniecznie należy zwrócić uwagę na opis na opakowaniu. Odżywki czasami są przeznaczone do bardzo konkretnego celu np. do nawilżenia, do wybielenia czy wzmocnienia. Mogą one także łączyć kilka działań. Odżywki są produkowane także z dedykacją do skórek. Dzięki tego typu odżywką z łatwością pozbędziemy się twardych skórek i wygodnie je usuniemy, Bardzo często odżywka do paznokci jest sprzedawana w opakowaniu razem z preparatem na skórki. Dzięki połączeniu tych produktów możemy uzyskać naprawdę dobry efekt bez konieczności kupowania kilku kosmetyków.

Dlaczego należy dbać o dłonie?

Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że dłonie i paznokcie są wizytówką i świadczą o zadbaniu i elegancji. Pomalowane paznokcie, faktycznie wyglądają pięknie, jednak regularne powtarzanie tych zabiegów może znacząco wpłynąć na paznokcie. Niekiedy stają się one przesuszone, a czasami rozdwajają się. Nawet pomimo dbania o nie, z problemami z paznokciami zmaga się coraz więcej osób. Odpowiedni wybór odżywki jet kluczowy aby nadać paznokciom zdrowego i ładnego wyglądu. Dopiero po zregenerowaniu płytki będzie można zastosować kolejne zabiegi kosmetyczne np. malowanie lub przedłużanie.