Przegląd popularnych zapachów perfum

Niezwykłość i oryginalność aromatu perfum jest uzależniona od kompozycji zapachowej zastosowanej przy ich wytwarzaniu. Składniki perfum mają pochodzenie roślinne lub zwierzęce.

Najczęściej stosowanymi komponentami zapachowymi jest między innymi: drzewo sandałowe, ambra, piżmo, paczula, różowy pieprz, żywica.

Drzewo sandałowe w perfumach

Olejek z drzewa sandałowego od wieków uważany jest za bardzo silny afrodyzjak. Jedna z najpiękniejszych kobiet świata i historyczna władczyni Egiptu Kleopatra stosowała go dla celów medycznych, ponieważ ma on właściwości antyseptyczne, regeneruje naskórek, leczy rany oraz niewielkie urazy. Działa silnie odprężająco dzięki właściwościom rozkurczowym, dlatego doskonale sprawdzi się na każdej randce.

Perfumy z nutą zapachu drzewa sandałowego mają charakterystyczny, słodki, przyjemny i intensywny zapach, komponujący się idealnie z aromatami goździka, paczuli, jaśminu, cyprysu, pieprzu, zachwycając uwodzicielską nutą.

Olejek z drzewa sandałowego jest wykorzystywany nie tylko w przemyśle perfumeryjnym, ale także w lecznictwie, zabiegach spa i aromaterapii.

 

Perfumy z ambrą

Ambra należy do najdroższych składników perfum, ponieważ jest wydzieliną z przewodu pokarmowego kaszalota, uwalnianą przez niego co jakiś czas do morza. Unosi się ona na falach morskich poddana działaniu słońca oraz soli, co powoduje, że poczyna wydzielać lekko słodkawy zapach.

I tę właściwość ambry wykorzystuje się w przemyśle perfumeryjnym. Ze względu na zawrotną cenę ambry produkuje się jej syntetyczny odpowiednik, dużo tańszy od oryginału. Uwodzicielski zapach ambry uchodzi za silny afrodyzjak.

perfumy w sklepie internetowym

Piżmo

Piżmo jest wydzieliną około odbytniczą piżmowców, dlatego często, dla pozyskania go, zabijano zwierzęta. Ten sposób pozyskiwana piżma dawno został zabroniony, a w przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się syntetyczny jego odpowiednik, nazywany białym piżmem. W okresie starożytności uważane było za bardzo silny afrodyzjak, który budzi pożądanie u płci przeciwnej, ale działa również uspokajająco i łagodzi bóle głowy.

Zmysłowe piżmo zawiera w sobie ciężki i ciepły zapach z nutą amoniaku, dlatego często wykorzystywane jest jako baza w połączeniu z kwiatowymi i orientalnymi aromatami, tworząc zmysłowe perfumy na wyjątkowe okazje romantycznych spotkań we dwoje.

 

Zapach paczuli

Paczula jest niezwykle pięknie pachnącą rośliną, osiągającą około metra wysokości, rosnącą w Azji. Ma zielone, włochate liście i jasnoróżowe lub białe kwiaty. W języku tamilskim oznacza zielony liść. Paczula wykorzystywana jest od wieków w lecznictwie jako środek na bóle głowy, trądzik i infekcje grzybicze skóry oraz w aromaterapii. Olejek uzyskuje się z zielonych liści i jest podstawą około 1/3 współczesnych perfum, jako ich baza. Uchodzi też za bardzo silny afrodyzjak.

Zapach paczuli przywodzi na myśl aromat dymny i drzew, które nie zawsze są odbierane pozytywnie, ale w połączeniu z innymi tworzą niezwykłą kompozycję orientalnych i szyprowych zapachów, uchodzących za afrodyzjaki, które można odnaleźć w nowoczesnych perfumach idealnie nadających się na romantyczne spotkanie.

Flakonik perfum

Różowy pieprz

Różowy pieprz jest rośliną rosnącą w Ameryce Południowej wykorzystywaną jako przyprawa kuchenna. Posiada lekko słodki i ostry smak i niezwykle intensywny aromat. Jest wykorzystywany między innymi jako ozdoba do stroików bożonarodzeniowych.

Doskonale komponuje się z zapachami owocowo-cytrusowymi, tworząc pikantne mieszanki o oryginalnym aromacie. Lekki i lotny zapach pieprzu różowego idealnie komponuje się z cięższymi nutami. Roślinno-owocowe zapachy mogą sprawdzić się w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, podkreślając twoją pewność siebie i świeżość.

Żywica

Żywica należy do najstarszych aromatów drzewnych, wykorzystywanych dzięki swojemu zapachowi już w czasach starożytnych, na przykład jako kadzidło. Pozyskiwana jest w wyniku destylacji z amazońskich drzew. Kompozycje na bazie żywicy i olejków używane były niegdyś do balsamowania ciał.

Żywica ma również działanie lecznicze. Likwiduje napięcia nerwowe, odpręża i relaksuje, leczy bezsenność, dlatego wykorzystywana jest również w aromaterapii. Uchodziła już w czasach starożytnych za doskonały afrodyzjak, stąd jej niezwykła popularność we współczesnym przemyśle perfumeryjnym. Żywica ma narkotyczny, lekko słodkawy z nutą karmelu, upajający zapach.