Sztuczna biżuteria na co dzień i od święta

Panie uwielbiają biżuterię. Praktycznie każda kobieta ma w swoich szufladach co najmniej kilka par kolczyków, naszyjników i bransoletek. Nie oznacza to jednak, że wszystkie wykonane są ze złota czy srebra. Wręcz przeciwnie. kobieta z biżuteriąCoraz więcej przedstawicielek płci pięknej decyduje się na wybór sztucznej biżuterii. Zresztą nic dziwnego. Tego typu ozdoby bardzo dobrze imitują prawdziwe kruszce. Co więcej, ze względu na swoją niską cenę sprawiają, że można kupić ich o wiele więcej. A co za tym idzie – konkretne modele przeznaczyć do użytku codziennego, a inne zachować na większe wyjścia.

Sztuczna biżuteria na specjalne okazje i przyjęcia

Na zakup sztucznej biżuterii zdecydować możemy się w obliczu wesela, sylwestra czy studniówki. Szykując się jednak na tego typu imprezy musimy dokładnie przemyśleć wzór i charakter dodatków. Wszystko zależy bowiem od koloru sukienki, jej kroju, ale i charakteru konkretnej uroczystości.
Wybierając się na przykład na ślub i weselne przyjęcie, co do zasady unikać powinno się białych i bardzo jasnych kolorów. W złym tonie jest też pojawienie się w czarnej stylizacji. Ta zarezerwowana jest bowiem na pożegnania osób zmarłych. Jako, że najbezpieczniejsze i najefektowniejsze są kolory pastelowe, biżuterię należy dobrać właśnie do nich. W przypadku odcieni zimnych, najlepiej jest wybrać kolczyki czy naszyjnik imitujący srebro. Z kolei, gdy na przyjęcie wybieramy się w ciepłej tonacji, lepiej postawić na stal przypominającą złoto.
Krój sukienki, to kolejne kryterium. Gdy ma ona dekolt w kształcie łódki lub okrągły – idealnym uzupełnieniem będzie subtelny łańcuszek. Jeśli jest zabudowana pod samą szyję, postawmy na inne dodatki, efektowne kolczyki lub bransoletki. To na co powinniśmy zwrócić uwagę, to również sam fason naszej stylizacji. Jeśli jest ona bogato zdobiona, nie przesadzajmy z kolejnymi elementami. Gdy jednak nasza suknia ma prosty krój, możemy zdecydować się na nieco odważniejsze dodatki, na przykład diademy, wiszące kolczyki czy kolie. Te ostatnie, jak zresztą wiele innych ozdób zamówimy w sklepie internetowym Lacante.
Do wyboru pozostają tam zarówno kolczyki w modnych wzorach, jak i kolie wieczorowe – naprawdę efektowne modele na wielkie wyjścia.
kobieta z naszyjnikiemCharakter uroczystości, to ostatnie na co powinnyśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Bowiem zarówno wesele, przyjęcie sylwestrowe czy zwykłe urodziny mogą być zarówno wielką huczną imprezą, jak i skromnym, kameralnym spotkaniem. Nie tylko strój powinien być tu dostosowany do okoliczności, ale i ozdoby na uszach czy szyi. Na przyjęcie w niewielkim gronie lepiej założyć drobne ozdoby. Z kolei na wielkie wyjścia pozwolić można sobie na długie kolczyki, ciężkie naszyjniki czy masywne bransolety.

Sztuczna biżuteria jako dodatek na co dzień

To, że sztuczna biżuteria sprawdza się w obliczu ważnych rodzinnych uroczystości, nie oznacza wcale, że nie można nosić jej na co dzień. Wręcz przeciwnie. We wspomnianym sklepie Lacante znajdziemy wiele modeli, które kuszą soczystymi kolorami, zabawnymi wzorami czy oryginalnymi upięciami.
Takie ozdoby świetnie nadają się do pracy, szkoły, na uczelnię czy spotkania ze znajomymi. Ze względu na ich korzystną cenę możemy zdecydować się na zakup nawet kilkunastu sztuk. A to oznacza, że bez względu na stylizację, upięcie włosów czy inne okoliczności – w naszej szkatułce zawsze znajdziemy idealnie pasującą do nas biżuterię.