Trwała na rzęsy – podnieść rzęsy i optycznie otwórz oczy

Lifting rzęs czyli inaczej trwała na rzęsy to obecnie jedna z najpopularniejszych kosmetycznych metod długotrwałego podkręcania rzęs. Dłuższe, pełniejsze i bardziej podkręcone rzęsy pozwalają optycznie powiększyć oko, a przy tym nie wymagają codziennej zabawy z zalotką przez co najmniej 6 tygodni. Wiele kobiet korzysta dziś więc z liftingu rzęs dla własnej wygody, skracając czas swojego codziennego makijażu do minimum, a przy tym zyskując bardzo efektowne i godne pozazdroszczenia spojrzenie. Na czym polega jednak lifting rzęs i kto może się na niego zdecydować.

Na czym polega trwała rzęs?

Lifting rzęs to obecnie jeden z najpopularniejszych trwałych sposobów modelowania polegający na wykorzystaniu delikatnych, ale jednocześnie skutecznych preparatów chemicznych do długotrwałego podkręcenia rzęs. Trwający około 40 minut zabieg pozwala osiągnąć efekt utrzymujący się na rzęsach od 6 do nawet 8 tygodni, podczas których rzęsy można z powodzeniem malować i zmywać preparatami do demakijażu, nie tracąc przy tym uzyskanego podkręcenia. Trwała na rzęsy to doskonała alternatywa dla przedłużania i doklejania sztucznych rzęs czy korzystania z zalotki, a jeśli uzupełnimy ją henną, zbędna okaże się nawet maskara.

Zabieg trwałej ondulacji rzęs rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania włosków i okolicy oka, które musi zostać przed zabiegiem dobrze zabezpieczone. Rzęsy zostają odtłuszczone za pomocą soli fizjologicznej lub olejku rycynowego, a następnie dokładnie rozczesane małą szczoteczką – rozczesanie rzęs jest tu kluczowe dla osiągnięcia naprawdę pięknego rezultatu. Następnym etapem będzie nasmarowanie rzęs specjalnym preparatem który przykleja je do wałeczka podkręcającego. Rzęsy zostają dociśnięte do wałeczka, po czym smaruje się je specjalnym żelem otwierającym łuski rzęs oraz preparatem utrwalającym, który zamyka ich strukturę i pozwala utrzymać nowy, podkręcony kształt. Trwałą można wzbogacić na tym etapie o dodatkowe substancje odżywcze i kolagen, który nawilży rzęsy i pozwoli zatrzymać je w jeszcze lepszej kondycji. Zabieg kończy się usunięciem wałeczka i oczyszczeniem okolicy oka – podkręcone rzęsy są już gotowe na kolejne kilka tygodni.

Trwała na rzęsy – skuteczny sposób na podniesienie rzęs

Lifting rzęs polecany jest przede wszystkim paniom, których rzęsy nie są podatne na działanie zalotki, a uniesienie ich nad powieką w pięknym, podkręconym wachlarzu jest praktycznie niemożliwe. Naturalnie długie i proste włoski mogą być dzięki liftingowi uniesione niczym sztuczne rzęsy, eliminując w ten sposób konieczność ich przedłużania i zagęszczania. Lifting jest też bardzo korzystny z punktu widzenia pań uprawiających sport i nie korzystających w tym czasie z makijażu – rzęsy mogą w dalszym ciągu wyglądać tu efektywnie, podkreślając kobiecy urok i otwierając optycznie oko nawet bez pomocy maskary.

Efekt liftingu utrzymuje się na rzęsach przez około 6 tygodni, a jego koszt nie jest przy tym bardzo wysoki – w dobrych salonach kosmetycznych można wykonać go już w granicach 60-100 złotych, nawet z opcją dodatkowej henny czy laminacji rzęs. Za tak długotrwałe rezultaty cena ta wydaje się być naprawdę niewielka, a efekt naprawdę wart inwestycji. Jedyną przeszkodą do wykonania trwałej rzęs będą różnego rodzaju stany zapalne oczu, wysoka wrażliwość oczu czy niedawno przebyte operacje okulistyczne. W większości przypadków jednak zabieg trwałej ondulacji rzęs jest bezpieczny i jak najbardziej wart zainteresowania – uniesione rzęsy bez makijażu? To możliwe!