Zasady ubioru gości weselnych

Wybór sukienki na wesele to wcale nie jest prosta sprawa. Cały proces często ciągnie się miesiącami, a pod uwagę należy wsiąść wiele czynników. Nie chcemy przecież urazić Pary Młodej, ani jej rodziny, dodatkowo chcemy wyglądać ładnie i czuć się wygodnie. Oto parę prostych zasad, którymi powinnaś się kierować przy wyborze kreacji na taką okazję.

Nie przyćmij Panny Młodej!

Przede wszystkim taka sukienka nie powinna być wymyślna, krzykliwa i zwracająca na siebie uwagę. Ten dzień nie należy do ciebie, a to Pani Młoda powinna znajdować się w centrum zainteresowania. Niedostosowanie się do tej zasady jest największym faux pas i może spowodować poważne konflikty.

Jeżeli chodzi o kolor, powinnaś zrezygnować z krzykliwych i mocnych kolorów jak czerwień, czerń i pochodne. Również biel nie jest odpowiednia, ponieważ jest zarezerwowana dla Pani Młodej. Najlepszym wyborem będą stonowane, pastelowe kolory, które każdemu pasują i są bezpieczne.

Bardzo istotny jest krój i długość sukienki. Wesele uchodzi za bardziej oficjalne i wykwintne wydarzenie, nie na miejscu więc jest sukienka ledwo zakrywająca pośladki. Taki fason zachowaj na imprezę, a nie na wesele gdzie powinnaś wykazać się klasą.zawszepieknie.pl

Elegancko i z klasą

Jeżeli nie chcesz się narazić na niemiłe zachowanie pijanych wujków i pogardliwe spojrzenia ciotek i kuzynek, lepiej zrezygnuj ze zbyt głębokiego dekoltu. To nie jest dobry pomysł by na weselu twój biust znajdował się w centrum uwagi, jak już przeczytałaś wcześniej wesele jest wykwintnym przyjęciem gdzie obowiązują dobre maniery.

Wymienione zasady są bardzo rygorystyczne, ale chyba jednak zrozumiałe i łatwe do wyjaśnienia. Jeżeli nadal nie wiesz dlaczego nie możesz ubrać krótkiej, opiętej czerwonej sukienki z głębokim dekoltem poczekaj do swojego wesela, a nagle wszystko stanie się jasne, gdy jedna z dziewczyn ubierze się w ten sposób.

Jak ubrać dziecko na wesele?

Często rodzice zabierają swoje pociechy na ślub oraz zabawę weselną. Dzieci jednak należy również odpowiednio ubrać, aby wyglądało elegancko i jednocześnie czuło się wygodnie i komfortowo.  Eleganckie sukienki na wesele dla dziewczynek są najczęstszą wybieraną kreacją na tego typu okazje. Natomiast dla chłopców najczęściej wybiera się ładny komplet, w którym znajdują się spodnie, koszula, szelki i buciki. W ten sposób uczy się dzieci, jak się zachować na tego typu przyjęciach, a także okazuje szacunek Młodej Parze.