Jak chronić skórę zimą

Zimna temperatura, wysuszona skóra, brak słońca i ogólne zmęczenie spowodowane zmianą pogody. To tylko kilka z zimowych czynników, które niekorzystnie wpływają na stan naszej urody. Każda z nas w okresie jesieni i zimy zauważa, że wygląda gorzej. Na szczęście można temu zaradzić, trzeba tylko zmienić strategię działania.

3 zasady ochrony skóry

Odżywienie, natłuszczenie i regeneracja skóry, to trzy podstawowe zasady, których powinnaś przestrzegać, chcąc poprawić kondycję swojej skóry. Twój krem na jesień i zimę powinien posiadać te trzy właściwości. Bardzo dobrze, jeśli będzie on zawierał w swoim składzie kwas hialuronowy, ma on właściwości zatrzymywania wody w naskórku. Nie zapominaj o ochronie UV, której nawet zimą potrzebuje twoja skóra!zawszepieknie.pl

Nawet jeżeli posiadasz cerę tłustą nie powinnaś ignorować zasady natłuszczania, jednak nie musi być ono tak intensywne jak w przypadku cery suchej i mieszanej. Jest to doskonały moment na rozpoczęcie stosowania wszelkiego rodzaju olejów, które nie tylko nawilżają skórę, ale także tworzą na niej dodatkową ochronę, chroniąca skórę przed niskimi temperaturami. Dzięki olejom twoja skóra stanie się bardziej elastyczna, nawilżona no i zostanie zregenerowana.  Świetnym patentem jest dodanie do olejku witaminy E, która m.in. nawilży twoja skórę. Jednak jak z wszystkim i z tym nie należy przesadzać, najlepiej ograniczyć używanie olejków do 2-3 razy w tygodniu.

Bardzo gorąco polecamy zainteresowanie się emolientami i masłami kosmetycznymi. Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie skóry. Dzięki ich stosowaniu twoja skóra znacznie wolniej będzie tracić wodę, przez co jej wygląd pozostanie świeży i promienny. Nie zapominaj również o odpowiedniej diecie i piciu wody. To co jesz i jakie składniki odżywcze przyjmujesz zawsze odbija się na stanie twojej skóry.

Czy warto się udać na zabieg kosmetologiczny zimą?

Okres jesienno -zimowy jest także doskonałym czasem, aby zregenerować skórę twarzy po gorącym i słonecznym lecie. W związku z tym warto zadbać o odpowiednie złuszczenie oraz nawilżenie skóry w tym okresie. Warto złuszczać skórę w gabinecie kosmetologicznym. Preparaty tam są silniejsze i skuteczniejsze od tych dostępnych w sklepach i drogeriach. Wykwalifikowany pomoże dobrać zabieg do potrzeb i rodzaju cery pacjentki. Jednym z popularniejszych zabiegów złuszczających naskórek twarzy jest mikrodermabrazja. W gabinecie kosmetologicznym Lux Medica oferuje profesjonalny zabieg złuszczający mikrodermabrazji w Szczecinie.