Kompletowanie szafy – postaw na jakość, nie na ilość

Kompletowanie garderoby potrafi powodować wiele trudności. Zasady doboru poszczególnych elementów, trendy w modzie, wybór kroju, kolorystyka, dodatki… Choć zakupy mogą być całkiem przyjemne, to warto wiedzieć, jak wybrać ubrania, które sprawdzą się przy większości okazji, zamiast triumfalnie zawisnąć w szafie na wieki wieków. Czym się kierować, wybierając najlepsze ubrania?

Najważniejsze jest ustalenie priorytetów

Obecnie istnieje nieskończenie wiele publikacji poświęconych modzie. Obfitują one w prezentacje najnowszych trendów. Co gorsza, wraz z każdym wydaniem magazynu, modne staje się co innego. Można zatem śmiało stwierdzić, że bycie w 100% na bieżąco z tym, co się dzieje w modzie, nie jest możliwe.

Lubisz obserwować ludzi na ulicy? Patrzeć, w co są ubrani, jak komponują ze sobą poszczególne elementy stroju, jak dobierają dodatki? To całkiem ciekawe źródło inspiracji, a czasem zdarza się, że możesz podpatrzeć naprawdę ciekawe rozwiązanie. Pamiętaj jednak, by obserwując innych ludzi i okładki gazet, nie popaść w przesadę. Często bowiem zdarza się pod wpływem impulsu zakupić ubranie, które trudno jest skomponować z czymkolwiek innym. Jeśli chcesz uniknąć takich wpadek, dokładnie prześledź swój styl życia i upodobania. Skup się na tym, w czym najlepiej wyglądasz i w jakiego typu ubraniach najlepiej się czujesz.kobiety w sklepie odzieżowym

Jeśli dużo wychodzisz w różne miejsca, a poza tym kochasz modę, praktycznie nią żyjesz i codziennie „musisz” mieć na sobie coś innego, a oprócz tego masz talent do wygrzebywania prawdziwych perełek za grosze, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, byś zakupiła sobie nieco większą ilość ubrań. Jedyny warunek to taki, byś faktycznie zakupionych rzeczy później używała.

Prowadzisz spokojniejszy tryb życia? Potrafisz przechodzić cały sezon w jednym płaszczu? Dobrze się czujesz w prostych ubraniach o uniwersalnym kroju? Może to oznaczać, że Twoje potrzeby w zakresie ilości posiadanych ubrań nie są zbyt duże. Wówczas skup się na zakupie dosłownie kilku rzeczy bazowych, które będziesz mogła dowolnie stylizować za pomocą innych elementów garderoby i dodatków. Postaw na tuniki, monochromatyczne bluzki, spodnie o prostym kroju, przy czym pamiętaj, by nie kupować zbyt wiele. Dobierz kilka rzeczy, które ożywią Twoje stylizacje, przy czym staraj się je dobierać tak, aby z tych samych elementów można było wyczarować co najmniej kilka różnych, interesujących stylizacji.

Gdzie najlepiej szukać odzieży o dobrej jakości?

Praktycznie w każdym miejscu znajdziemy wpis mówiący o tym, że jakość nabywanej przez konsumentów odzieży uległa znacznemu pogorszeniu. Wbrew pozorom, gdy idziemy do sklepu i widzimy dosyć drogi sweter, określany jako wyrób dobrej jakości, nie musi to być wcale zgodne z prawdą. Większość wyrobów ma niestety na metce napis „made in China”, co oznacza, że lepiej nie oczekiwać cudów. Dobrze jest zatem wyszukiwać ubrania w przystępnej cenie, korzystając np. z second-hand’ów. Tam również możemy natknąć się na odzież o niskiej jakości, trzeba jednak przyznać, że szansa znalezienia czegoś ciekawego jest często dużo większa. Innym wartym wzmianki miejscem są internetowe hurtownie odzieży, w których znajdziesz ubrania wysokiej jakości w dobrych cenach, a do tego w każdym rozmiarze.

Często tzw. „sieciówki” proponują odzież, której cena jest zbyt wygórowana w stosunku do jakości, a do tego przeważają mniejsze rozmiary. Jeśli zatem potrzebujesz odzieży w większych rozmiarach, nie zwlekaj i skorzystaj z powyższych rozwiązań, dzięki którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie.