Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Czarny tusz do rzęs to podstawa, której nigdy nie powinno zabraknąć w Twojej kosmetyczce. Noszony nawet solo, bez dodatkowego makijażu, potrafi wizualnie otworzyć oczy, podkreślić ich oprawę i sprawić, że twarz będzie wydawała się bardziej ożywiona i pobudzona. Nie każdy tusz zachowuje się jednak tak samo, a o wyborze właściwego decyduje w dużej mierze rodzaj zastosowanej przez producenta szczoteczki. Każda z nas spotkała się z wyborem pomiędzy tuszami wydłużającymi, pogrubiającymi, czy zagęszczającymi. Który jednak powinnaś wybrać, by pasował idealnie? Jak znaleźć odpowiedni tusz do rzęs dla Twoich oczu?

Jak dobierać tusz do rzęs – podstawowe zasady wyboru

Pierwszą i główną zasadą, jaką należy kierować się przy poszukiwaniu właściwego tuszu do rzęs jest jego opakowanie. Reguła ta może wydawać się dziwna, jednak w praktyce ma dużo sensu – od opakowania, a właściwie zastosowanej w nim szczoteczki do tuszu będzie zależał komfort nakładania produktu na rzęsy a także efekt, jaki uda się z pomocą tuszu osiągnąć. Szczoteczka tuszu do rzęs powinna być dobrana do kształtu naszego oka tak, by jej używanie było jak łatwiejsze, a uderzenie się w oko szczoteczką z powodu nienaturalnej dla nas krzywizny było minimalne. To jej kształt zadecyduje też o tym, jakie działanie będzie miał tusz. Jak rozpoznać, która szczoteczka będzie odpowiednia?

  • Szczoteczka zakrzywiona, w kształcie banana to jeden z najłatwiejszych sposobów na podkręcenie rzęs, które rosną prosto w dół i nie chcą się podkręcać. Jeśli więc czujesz, że opadające w dół rzęsy optycznie pomniejszają Twoje oko, szczoteczka tego typu będzie Twoim najlepszym sprzymierzeńcem.
  • Szczoteczka zwężająca się ku końcowi, przypominająca swoją budową stożek doskonale nadaje się do zagęszczania rzęs i z tego też powodu wykorzystywana jest najczęściej przy tuszach pogrubiających. Cienka końcówka szczoteczki ułatwi Ci dostanie się do najmniejszych nawet włosków w wewnętrznym kąciku oka, a różnej długości włoski na samej szczoteczce umożliwią dotarcie do najkrótszych nawet rzęs, optycznie je pogrubiając.
  • Szczoteczka silikonowa to rozwiązanie, które stworzono z myślą o rzęsach z tendencją do sklejania się. Jeśli nie lubisz, gdy tusz nieestetycznie zbiera się w podstawie rzęs i skleja je wszystkie ze sobą, tworząc nieestetyczne pajączki, silikonowa szczoteczka powinna skutecznie rozwiązać Twoje problemy. Zapomnij też o kilkakrotnym nakładaniu tuszu i staraj się nakładać go jednym, maksymalnie dwoma pociągnięciami – efekt pięknie rozdzielonych, wydłużonych rzęs gwarantowany.

Rodzaje tuszów do rzęs – jak wybrać odpowiedni?

Producenci dzielą z reguły oferowane przez siebie na trzy kategorie: tusz wydłużający, podkręcający, pogrubiający, lub ich dowolne połączenie. W tuszach stosują często nie tylko bazowy kolor, ale i drobne włókna, które mają za zadanie optycznie zagęścić lub wydłużyć rzęsy i nadać całości efektu sztucznych rzęs. To, który tusz wybierzesz zależy w głównej mierze od Twoich preferencji, wspomnianego wcześniej kryterium wyboru szczoteczki, ale też tego, jak zachowują się Twoje naturalne rzęsy. Osoby, których rzęsy rosną prosto i lekko w dół często sięgają wyłącznie po tusze wodoodporne, bo tylko takie są wystarczająco silne, by utrzymać włoski w górze po ich podkręceniu. Możliwości jest tu więc wiele.

Nie wiesz, gdzie rozpocząć poszukiwania idealnego tuszu do rzęs? Sprawdź ofertę drogerii internetowych, np. https://glowstore.pl/pl/, gdzie wybór produktów kolorowych do stylizacji rzęs jest znacznie większy, niż w lokalnych drogeriach stacjonarnych. Mając pewność, że sięgasz po nigdy nie otwieraną, świeżą mascarę gwarantujesz sobie jej trwałość, a przy tym ułatwiasz sobie wybór odpowiedniego rodzaju tuszu. Pamiętaj, by zawsze zwrócić uwagę na opis produktu załączony przez producenta – nawet nie pamiętając zasad wyboru szczoteczek i efektów, jakie poszczególne z nich mogą Ci zagwarantować, kierując się tym, co wskazuje producent, z pewnością wybierzesz dobrze.

Wybór tuszu do rzęs nie powinien dziś sprawiać nikomu większego problemu. Producenci starają się jak najlepiej opisywać swoje produkty, przypisując im cechy takie jak „wydłużający”, „pogrubiający”, czy „podkręcający” i  choć większość z nich zależna jest nie od samej formuły tuszu, a zastosowanej szczoteczki, stawiając na sprawdzone tusze dobrych marek z pewnością nie zawiedziesz się ich jakością i znajdziesz tusz, który zawsze postawi Twoje rzęsy w idealnym szeregu.