Usuwanie zmarszczek za pomocą nici liftingujących

Nici liftingujących używają przede wszystkim lekarze będący specjalistami chirurgii plastycznej. Nici owe możemy także spotkać w okulistyce. Jest to bardzo popularny sposób przeprowadzania wszelakich zabiegów plastycznych. Owe nici dość często używane są w ginekologii oraz w chirurgii ogólnej. Nici liftingujące są bowiem świetnym rozwiązaniem dla wielu lekarzy i specjalistów. Dlatego też coraz więcej osób po nie sięga. Są one niezastąpione. Niezwykle delikatna struktura nici sprawia, że wchłaniają się w skórę bardzo szybko i bez żadnych problemów. Jeżeli natomiast chodzi o pacjentów – zaleca się implantacji owych nici po 30 roku życia. Mniej więcej w tym wieku widoczne są oznaki starzenia się naszej skóry.

Zalety nici PDO

Najważniejszą zaletą nici PDO jest to, że nie posiada ona żadnych składników, które mogłyby powodować uczulenie u pacjentów. Nici liftingujące są włóknami monofilamentowymi syntetycznie. Nici PDO charakteryzują się jednolitą powierzchnia, która nie posiada żadnych bruzd czy zabrudzeń. Nici te są więc całkowicie bezpieczne. Ponadto, nici  PDO przechodzą niezwykle łatwo i w płynny sposób przez tkanki, więc nie musimy obawiać się jakiegokolwiek uszkodzenia nici oraz naszych tkanek.

medycyna estetyczna

Włókna są obojętne dla naszych tkanek. Nie powodują więc żadnego rodzaju uczulenia. Ponadto, sam zabieg ma wiele zalet – nie trzeba się przygotowywać do niego w żaden sposób. Dodatkowo, na naszej skórze nie pozostaną żadne blizny czy nacięcia przez zabieg. Jest on całkowicie bezpieczny. Nici PDO nie stanowią żadnego zagrożenia da naszej skóry i tkanek wewnętrznych. Podczas zabiegu nie następuje krwawienie czy różnego rodzaju obrzęki.

Ewentualne wady

Wadą zabiegu wykonywanego nićmi liftingującymi może być dość długi czas wchłaniania owych nici przez tkanki. Efekty zabiegu bowiem będą widoczne po 2-3 tygodniach, z znaczna poprawa dopiero po 2-3 miesiącach. Dzięki zabiegowi możemy cieszyć się efektem 2 lata.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jeżeli chcemy zdecydować się na zabieg liftingu za pomocą nici PDO, musimy najpierw zasięgnąć nieco  informacji na temat samego zabiegu. Musimy bowiem posiadać minimalną chociaż wiedzę na ten temat. Nie ma aż tak wielu przeciwwskazań, jednak są one dość poważne i nie możemy lekceważyć zaleceń lekarza. Nie można korzystać z tego typu zabiegów, kiedy jesteśmy w ciąży.

Karmienie piersią również nie sprzyja implantacji odmładzających nici. Zabiegi te są zakazane, gdy cierpimy na chorobę nowotworową. Kolejnym, poważnym przeciwwskazaniem do korzystania z zabiegu, są rany otwarte, które mamy na ciele. Zaburzenia krzepliwości krwi również są niezwykle ważnym przeciwwskazaniem, którego absolutnie nie możemy zlekceważyć.

Skutki uboczne

Zabieg z użyciem nici PDO nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Ponadto, w odróżnieniu do innych typów zabiegów, możemy poddawać się implantacji nici PDO przez cały rok. Światło słoneczne nie stanowi żadnego przeciwwskazania.