3 triki powiększające oczy

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. To właśnie one zwracają największą uwagę i przyciągają spojrzenia i zapadają w pamięć. Nic dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby dodatkowo je podkreślić i optycznie nadać im pożądany kształt oraz wielkość. Jak za pomocą trików makijażowych, i nie tylko, powiększyć optycznie oczy? Jakie rozwiązania są najskuteczniejsze i najmniej pracochłonne? Dowiedz się, co zrobić, aby Twoje spojrzenie było jeszcze bardziej hipnotyzujące i to bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem! Polecamy kilka prostych sposobów na powiększenie oczu. 

Odpowiedni makijaż odmieni Twoje spojrzenie i doda mu głębi

Dobrze wykonany makijaż podkreśla naturalne piękno kobiety. Makijaż oczu potrafi dodać sporo charakteru i wydobyć wszystkie atuty, sprawiając, że twarz będzie o wiele bardziej intrygująca i zapadnie w pamięć na dłużej. Wyraziste spojrzenie przyciąga uwagę, dlatego warto podkreślić je dodatkowo, aby było jeszcze bardziej widoczne i wyróżniało się na twarzy. Aby to zrobić, nie trzeba wcale stawiać na mocny i czasochłonny makijaż. Czasami wystarczy kilka prostych trików, aby osiągnąć zamierzony cel. Sprawdzą się one idealnie jako podstawa makijażu na co dzień, na przykład do pracy lub na uczelnię, a także na spotkania ze znajomymi czy wyjście do kina. 

Jedną z najprostszych i zarazem najmniej czasochłonnych metod makijażowych na powiększenie oczu, jest wykorzystanie kredki i delikatne podkreślenie dolnej i górnej powieki od strony zewnętrznego kącika. Kredka powinna być czarna lub w innym ciemnym odcieniu. Wewnętrzny kącik wtedy warto przeciągnąć jasnym, na przykład białym lub jasnoszarym cieniem lub kredką. Osiągnięcie efektu kontrastu sprawi, że oko będzie wydawało się znacznie większe i bardziej wyraziste, a spojrzenie zyska dodatkową głębię. Kredkę można również wykorzystać do zaznaczenia linii wodnej oka, wtedy jednak warto postawić na odcienie nude. Taki zabieg dodatkowo otworzy oko i sprawi, że będzie wydawało się większe. 

soczewki kolorowe

Chcąc powiększyć optycznie oczy, warto także zadbać o rzęsy i brwi. Ich podkreślenie sprawia, że oprawa oczu jest bardziej wyrazista i dzięki temu samo spojrzenie staje się lepiej widoczne z daleka. Jeśli nie masz czasu robić pełnego makijażu oka, to wystarczy że użyjesz kredki do brwi, aby zaznaczyć łuk brwiowy i podkreślić naturalny kolor oraz kształt. Do tego użyj tuszu do rzęs, który je przyciemni i sprawi, że będą one gęstsze i dłuższe. Takie proste zabiegi makijażowe sprawią, że Twoje oczy będą większe niż przed zrobieniem delikatnego, bardzo naturalnego i ledwo zauważalnego makijażu. 

Powiększ oczy dzięki zabiegom kosmetycznym i odpowiednim soczewkom

Przydatne w powiększeniu oczu są również zabiegi kosmetyczne oraz z zakresu medycyny estetycznej. Bardzo skuteczną, ale jednocześnie inwazyjną metodą, jest kantoplastyka, czyli zabieg, który ma na celu podniesienie zewnętrznych kącików oczu. Dzięki temu oczy będą wydawać się większe, a spojrzenie bardziej promienne. Zabiegi chirurgiczne to jednak poważna decyzja, dlatego w pierwszej kolejności warto rozważyć proste zabiegi kosmetyczne, takie jak zagęszczenie i przyciemnienie henną rzęs oraz ich przedłużenie. Dzięki temu, bez konieczności robienia codziennego makijażu, Twoje spojrzenie będzie pięknie podkreślone. Podobnie zadziała permanentny makijaż brwi. Dodatkowe zaznaczenie ich kształtu oraz przyciemnienie henną sprawi, że oczy będą przyciągać uwagę. 

Bardzo prostym do zrealizowania trikiem, który powiększa oczy, jest noszenie soczewek kolorowych. Nie są one obecnie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które mają wadę wzroku. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór soczewek zerówek, które optycznie powiększają oko. Poszerzają delikatnie obwódkę tęczówki, dzięki czemu oko wydaje się bardziej wyraziste, a spojrzenie jest głębokie i bardzo intrygujące. Noszenie soczewek zerówek jest w stu procentach bezpieczne. Dodatkowo są one dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możesz eksperymentować nie tylko z optycznym powiększeniem oczu, ale także zmianą ich barwy. Aby mieć gwarancję bezpieczeństwa, pamiętaj, żeby kupować soczewki tylko u sprawdzonych dystrybutorów, na przykład w renomowanych sklepach online z soczewkami.