6 sposobów usuwania zmarszczek

piękna młoda kobieta

Dbanie o wygląd to ważna część życia. Na przykład szukając pracy i uczestnicząc w rozmowach rekrutacyjnych dobra prezencja to podstawa. Liczy się odpowiedni ubiór i zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

Możemy też dbać o wygląd dla własnej satysfakcji. Chcemy na dłużej zachować młody wygląd. Dlatego też staramy się zlikwidować pojawiające się zmarszczki. Jest na to kilka sposobów. Poniżej opisanych jest sześć ciekawych metod na odmłodzenie skóry.

Usuwanie zmarszczek

  1. Kremy – stanowią jeden z podstawowych sposobów walki ze zmarszczkami. Ich stosowanie najlepiej rozpocząć tuż po trzydziestym roku życia. W okolicach tego wieku organizm zmniejsza wytwarzanie substancji odżywczych. Codzienne stosowanie kremów do twarzy z kolagenem opóźni proces powstawania zmarszczek. Możliwe jest to dzięki zawartości witamin A, C i E, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. Obecne w kremach kwasy owocowe również posiadają właściwości odmładzające. Przyczyniają się do złuszczania naskórka i pobudzają produkcję kolagenu.
  2. Maseczki ujędrniające – zawierają w swoim składzie dużo więcej aktywnych substancji niż kremy. Wzbogacające je substancje wspomagają działanie elastyny i kolagenu oraz pobudzają krążenie krwi. Dzięki temu skóra staję się bardziej elastyczna.
  3. Kurację z użyciem serum, pojawiającego się też pod nazwą koncentratu młodości. Ten rodzaj kuracji trwa do miesiąca. Najlepiej rozpocząć go wiosną, gdy skóra jest najbardziej zniszczona. Serum zawiera duże ilości witamin, wyciągi roślinne i proteiny. Serum należy stosować dwa razy dziennie. Poprawia się w ten sposób elastyczność skóry i znacznie spłyca zmarszczki.
  4. Zastrzyki z botuliny, kwasy polimlekowego, kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Jest to pierwszy z inwazyjnych sposobów usuwania zmarszczek. Botulina zwana też botoxem blokuje wybrane mięśnie mimiczne, w ten sposób blokując pogłębianie się zmarszczek. Pozostałe substancje wypełniają zagłębienia w skórze”.
  5. Zastosowanie naświetlania wiązkami lasera. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Świetnie pobudza produkcję kolagenu. Może być stosowane punktowo, dzięki temu usuwa wybraną partię zmarszczek. Laser wykorzystywany jest pod kontrolą lekarza, naskórek ściera się na określoną przez komputer głębokość. Należy zwrócić uwagę na typ wykorzystywanego lasera przez klinikę medycyny estetycznej. Na rynku dostępne są lasery milisekundowe oraz mikrosekundowe. Zabiegi z wykorzystaniem tych pierwszych bywają bolesne oraz wymagają chłodzenia, dlatego też rekomendujemy udać się na zabieg do kliniki, która w swojej ofercie posiada laser mikrosekundowy. Polecamy zapytać w swojej klinice o laser LightPod Neo.
  6. Piling dermatologiczny. Jest to metoda odmładzania prowadzona przez dermatologa. W tym procesie używa się kwasu glikolowego. Kwas złuszcza powierzchniowe warstwy naskórka. Prowadzi to do usunięcia drobnych zmarszczek. Głębsze bruzdy zostają w znacznym stopniu wygładzone. Jest to bolesny zabieg, ale też bardzo skuteczny.

Usuwanie zmarszczek na każdą kieszeń

Przedstawione metody walki ze zmarszczkami różnią się nie tylko używanymi substancjami. Charakteryzują się też zróżnicowaną ceną. Dostępne są, więc dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Można dobrać też odpowiednią kurację do wieku i wymagań.