Akrylo-żele na paznokciach – jakie są zalety takiego manicure?

Wszystkie chcemy mieć piękne i zadbane dłonie z umalowanymi paznokciami. Nie zawsze jest to jednak proste. Nie mamy czasu na manicure, paznokcie nam się łamią lub rozdwajają. Gabinety kosmetyczne w takich przypadkach proponują paznokcie akrylo-żelowe czyli hybrydowe. Czy warto zainwestować w taki zabieg?

Jak się robi manicure hybrydowy?

Zaczynamy oczywiście od wypiłowania paznokci i nadania im odpowiedniego kształtu. Następnie musimy odsunąć i obciąć skórki. Przy użyciu bloku polerskiego delikatnie matowimy płytkę paznokcia i nasze dłonie gotowe są do zabiegu. Malowanie zaczynamy od nałożenia bazy, którą następnie utwardzamy przy użyciu lampy UV lub LED. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnego lakieru hybrydowego. Nakładamy dwie warstwy, a każdą z nich również utwardzamy pod lampą. Na koniec aplikujemy lakier nawierzchni, który nada naszym paznokciom odpowiednie wykończenie. Po ostatnim utwardzeniu pod lampą przemywamy paznokcie odtłuszczaczem (cleanerem), i nakładamy odżywczą oliwkę. Cały zabieg robiony przez doświadczoną osobę zajmuje około godzinę.

kosmetyki naturalne

Jakie są zalety manicure hybrydowego?

Wymienianą przez wszystkich zaletą tego zabiegu jest jego trwałość. Pomalowane paznokcie spokojnie wytrzymają nam dwa tygodnie, a zdarza się, że i miesiąc. Z normalnymi lakierami do paznokci nie mamy szans na takie rezultaty. Większość pracujących kobiet, czy mam, wymienia właśnie to jako główną zaletę. Prawidłowo zrobiony manicure nie będzie Wam odpryskiwał, ścierał się, ani odłaził przez naprawdę długi czas.

Ważnym aspektem jest to jak takie lakiery działają na paznokcie. Prawidłowo wykonany zabieg nie niszczy płytki paznokcia. Co więcej daje poczucie ich wzmocnienia. Ucieszy to zwłaszcza osoby z łamliwymi lub rozdwajającymi się paznokciami. Akrylo-żele utwardzają płytkę tak, że jest bardziej odporna na uszkodzenia. Dzięki temu łatwiej jest zapuścić długie, piękne paznokcie.

Kiedy porównujemy wygląd zwykłego lakieru do paznokci i hybryd na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy. Pomimo tego, że płytkę paznokcia pokrywają 4 warstwy lakieru to są one na tyle cienkie i elastyczne, że wyglądają bardzo naturalnie. Inaczej jest chociażby z paznokciami żelowymi, które nie są tak elastyczne i w którymś punkcie muszą być nałożone grubszą warstwą.

Na pewno dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy wykonywać ten zabieg w domu. Jeżeli byłyśmy kilka razy u kosmetyczki i stwierdziłyśmy, że to manicure idealny to wystarczy, że umiemy malować paznokcie. Do wykonania hybryd potrzebujemy kilku elementów – topu, bazy, specjalnych lakierów, polerki do paznokci oraz lampy. Wszystkie możemy łatwo zakupić przez Internet i samemu zająć się malowaniem paznokci.

Jeżeli nie jesteśmy doświadczonymi specjalistami to ta technika będzie dla nas dodatkowo korzystna. Zanim utwardzimy lakier pod lampą możemy korygować niedociągnięcia. Dzięki temu mamy czas, aby popracować nad uzyskaniem idealnego efektu.

W porównaniu do paznokci żelowych usuwanie lakieru jest również dużo prostsze. Wystarczy zmyć paznokieć acetonem i możemy rozpoczynać kolejny zabieg.

 

akcesoria do paznokci hybrydowych

W sklepie internetowym akapro.pl można znaleźć szeroki wybór lakierów oraz akcesoriów do paznokci hybrydowych.

Wady akrylo-żeli

Moglibyście powiedzieć, ze to zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Przecież muszą być jakieś wady. Oczywiście można wymienić kilka niedogodności. Ze względu na dużą trwałość po pewnym czasie widać odrosty przy nasadzie paznokcia. Więc jeżeli Wasze paznokcie rosną naprawdę szybko warto wybierać kolory nude, kiedy chcecie zostawić lakier na miesiąc.

U osób przyjmujących leki takie jak antybiotyki, czy hormony, wytrzymałość lakierów może być mniejsza. Nie jest to jednak regułą. Obniżyć trwałość akrylo – żeli może również wyjątkowo cienka lub zniszczona płytka paznokcia.

Manicure hybrydowy należy usuwać w specjalny sposób – acetonem. Jest to zaleta w porównaniu chociażby do żelów. Jednak jeżeli nie przywiążemy do tego wagi i postanowimy zdrapać lakier możemy mocno uszkodzić płytkę paznokcia. Najczęściej właśnie osoby, które nieprawidłowo usuwają akrylo -żele narzekają, że zabiegi niszczą i osłabiają paznokcie.

 

Jak widać manicure z zastosowaniem akrylożelu ma wiele zalet. Nic dziwnego, szturmem podbił serca większości klientek gabinetów kosmetycznych i zagościł w wielu domach. Większości jego wad możemy uniknąć prawidłowo aplikując lakiery i wybierając produkty znanych marek.