Chrzciny w połączeniu z roczkiem – czy to dobry pomysł?

Zarówno chrzciny i roczek małego dziecka to istotne wydarzenia w życiu każdego dziecka i jego rodzica.

Pomimo tego, że maluszek jest młody i na pewno nie będzie pamiętał tych chwil, będą one miały ogromne znaczenie dla całej rodziny. Wiadomo jednak, że organizacja wydarzeń rodzinnych wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Dlatego też popularna stała się organizacja chrzcin i roczku w jednym dniu. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania?

W przypadku chrzcin dziecka nie ma określonego terminu, kiedy takie wydarzenie powinno się odbyć. To w większości rodzice decydują czy chcą i kiedy chcą, aby ich dziecko przyjęło Chrzest Święty. O ile jeszcze kilka lat temu niemowlaki chrzczono w pierwszych miesiącach ich życia, o tyle współcześnie ten czas został wydłużony.

Stąd też warto połączyć te dwie okoliczności – chrzest oraz roczek dziecka – w jedną. Z pewnością sama organizacja będzie o wiele łatwiejsza, a koszty jakie poniosą rodzice – akceptowalne.

Chrzciny i roczek w jeden dzień?

Organizacja chrzcin i roczku dziecka w jednym dniu to doskonały pomysł pod kątem organizacji tych wydarzeń. Jednocześnie podczas dwóch imprez okolicznościowych może zebrać się cała rodzina i wspólnie świętować te dwa najważniejsze dni w życiu maluszka. Jednocześnie organizacja dwóch wydarzeń okolicznościowych w jednym dniu to spore oszczędności dla rodziców, którzy nie są zmuszeni do zapraszania gości podwójnie.

Dodatkowo o wiele łatwiej jest zebrać rodzinę jednego dnia na świętowanie, zwłaszcza jeśli mieszkają oni w sporej odległości i trudno jest im zorganizować dzień wolny oraz przyjazd na dwie imprezy rodzinne.

Dlatego jeśli zastanawiasz się w jaki sposób zorganizować chrzciny i roczek, warto zdecydować się na połączenie tych dwóch wydarzeń. Jakie są zalety takiego rozwiązania? O czym należy pamiętać organizując chrzciny dziecka w dniu jego urodzin?

Dlaczego warto zorganizować chrzciny wraz z roczkiem?

Do największej zalety połączenia tych dwóch wydarzeń okolicznościowych należy możliwość ich organizacji w jednym miejscu, bez konieczności podwójnego zapraszania rodziny. Tuż po wyjściu z kościoła impreza może przenieść się pod jeden dach, zapewniając tym samym gościom pełny komfort.

Niektórzy decydowali się na organizację chrzcin w domowym zaciszu, jednakże połączenie chrzcin z roczkiem to doskonała okazja do tego, aby jednak zamówić obiad w restauracji i to tam spędzić kilka najbliższych godzin w gronie rodziny.

Organizacja chrzcin w roczek dziecka w restauracji to także pewność, że wszystko będzie przygotowane zgodne z oczekiwaniami oraz wytycznymi rodziców. Obsługa hotelowa i restauracyjna dopilnuje, aby wszystkie posiłki i tort zostały podane w określonym czasie, a także zadba o komfort i wygodę wszystkich zaproszonych gości. Rodzice nie będą musieli martwić się, że coś mogłoby pójść nie tak i wspólnie z rodziną świętować ten wyjątkowy dzień.

Dodatkowo organizacja dwóch wydarzeń w jednym dniu to doskonałe rozwiązanie pod kątem ekonomicznym. Zamiast dwóch osobnych imprez okolicznościowych, cała rodzina spotka się podczas jednej, dzięki czemu rodzice dziecka nie będą musieli inwestować sporej kwoty pieniędzy. Chrzciny połączone z roczkiem to również świetne rozwiązanie dla gości, którzy mogą przywieźć ze sobą jeden prezent.

Połączenie tych dwóch okazji to także doskonała okazja do tego, aby spotkać się z całą rodziną. O wiele łatwiej jest zorganizować dużą imprezę okolicznościową dla całej, nawet dalszej rodziny. W ten sposób wszyscy będą mieli świetny pretekst do tego, aby spotkać się w jednym gronie, świętować i wspominać.

organizacja chrzcin i roczku

Przyjęcia okolicznościowe Wrocław

Organizując chrzciny połączone z roczkiem warto zdecydować się na miejsce, w którym całe wydarzenie przebiegnie bez zakłóceń. Hotel Jasek Premium proponuje pomoc w organizacji tego ważnego dnia, a także zapewnia profesjonalna obsługę w trakcie trwania przyjęcia. Rodzice mają możliwość wyboru menu, a w razie potrzeby dla gości, którzy przyjechali z daleka można zarezerwować nocleg.

Przyjęcia okolicznościowe we Wrocławiu w polecanym przez nas miejscu to możliwość zorganizowania przyjęcia dla całej, nawet najbardziej licznej rodziny. Wspólne świętowanie dnia chrztu maluszka, a także pierwszych urodzin, to doskonała okazja do spotkań rodzinnych.