Podstawowe błędy w pielęgnacji skóry twarzy

Najczęstszym błędem jest złe dostosowanie kremu do typu i potrzeb skóry lub ciągłe stosowanie tego samego kosmetyku. Powinnaś dowiedzieć się jaki typ skóry posiadasz i pod niego dobrać kosmetyk. Nie stosuj też przez całe lata tego samego kremu. Nie chodzi o to, że skóra się do niego przyzwyczaja.

Potrzeby skóry

Z wiekiem twoja skóra i jej potrzeby się zmieniają, inne wymagania ma skóra w wieku 25 lat, a inne w wieku 40. Zwróć również uwagę na pory roku, zimą twoja skóra potrzebuje dodatkowej ochrony i natłuszczenia, a latem twój krem powinien być lekki i nawilżający z filtrem UV.

Kolejnym problemem jest zapominanie o regularnym złuszczaniu naskórka twarzy peelingiem. Zabieg taki powinnaś przeprowadzać raz w tygodniu, usuwa on martwy naskórek i nadaje skórze blasku i rozjaśnienia. Regularne złuszczanie skóry hamuje również procesy starzenia się i powstawania zmarszczek. Jeżeli posiadasz delikatną cerę naczynkową powinnaś zdecydować się na kosmetyki enzymatyczne, które nie podrażnią skóry, a równie dobrze usuną martwy naskórek.zawszepieknie.pl

Dobierz kosmetyki do swojej cery

Sięganie po cudze kosmetyki też jest fatalnym pomysłem. Powodem są przede wszystkim kwestie higieny – tusz, korektor, szminka i fluid powinny być traktowane jak rzeczy osobiste. Drugą sprawą są potrzeby skóry, kosmetyki które sprawdzają się u twojej koleżanki lub mamy, mogą zupełnie nie pasować do twojej skóry i potrzeb. Dochodzi również kwestia wieku, twoja cera jest zupełnie inna niż cera twojej mamy.

Spanie w makijażu to chyba największa zbrodnia na skórze. Jest to przede wszystkim niehigieniczne, cały bród, kurz i pot który zgromadził się na twojej skórze za dnia teraz leży całą noc na twojej skórze wymieszany z resztkami fluidu i tuszu. Powodujesz, ze twoja skóra nie może oddychać, a twoje pory się blokują. Doskonały sposób na powstawanie zaskórników i stanów zapalnych. Nawet jeżeli jesteś bardzo zmęczona, zawsze powinnaś przemyć twarz przed spaniem.

Bogaty wybór kosmetyków oferuje szwedzka marka Oriflame – dowiedź się gdzie możesz dostać kosmetyki.